Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2018

Geçmişten Günümüze Teknoloji Nasıl Gelişti Kısaca

Bu yazımızda geçmişten günümüze teknoloji nasıl gelişti kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Geçmişten günümüze teknik gelişmeler, insanların ihtiyaçları doğrultusunda gelişmektedir. İnsanlar, temel, zaruri ve keyfi ihtiyaçları nedeniyle doğadan ilham alarak birçok teknik alet geliştirmişlerdir. Bilim de doğadaki gözlem ve deney yapma farkındalığı ile gelişmiştir.

Bilim geliştikçe teknik de gelişmiştir. Bilimin ortaya koyduğunu pratik bir şekilde teknik alt yapıya kavuşturan teknoloji insanlığa hizmet etmek için vardır.

Teknolojik gelişmeler, bilimsel deneyler ışığında oluşurken birçok bilimsel deney sırasında da tesadüfen birçok icat gerçekleştirilmiştir. Temelde insani ihtiyaçlar nispetinde gelişen teknoloji, sağlık, eğitim, güvenlik, ulaşım, iletişim alanlarında insanların ihtiyaçlarını gidermektedir.

Geçmişten günümüze teknoloji son asırda büyük bir sıçrama yaparak ani bir enflasyonla ile geçmişe göre aşırı bir gelişme seyri içine girdi. Her geçen gün de gelişmeye devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ekin dedi ki:

  Gerçekten çok teşekkürler ödevim bitti

 2. hakan dedi ki:

  Çok beğendim yazanın eline sağlık odevime yardımcı oldunuz gerçekten çok tesekkur ederim .

  1. barış dedi ki:

   bende size teşekür ederim ***

 3. Oyun seven çocuk dedi ki:

  Ödev için geldim. Yoksa banane arkadaş.

 4. Gülram dedi ki:

  Geçmişten günümüze teknolojinin gelişimi olayların sırasına göre hem yüzeysel hem de özet bir şekilde eksiksiz çok güzel açıklanmış ödevimde bu yazı öyle çok işime yaradı ki anlatamam çok sağ olun :)

Yorum Yaz