Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

Geçmişte Atalarımız Tarafından Yapılan Bazı Eserlerin Günümüze Kadar Gelememesinin Nedenleri Neler Olabilir?

Bu yazımızda geçmişte atalarımız tarafından yapılan bazı eserlerin günümüze kadar gelememesinin nedenleri neler olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Geçmişte atalarımız birçok eser meydana getirmiştir. Bu eserleri kendilerinin yaşadıkları dönemde en gelişmiş teknik imkanlarla gerçekleştirmişlerdir. Eserlerin geçmişten günümüze kadar ulaşıp ulaşmamasında kullanılan mimari teknikler etkili olmaktadır.

Geçmişte atalarımızın yaptığı bazı eserlerin günümüze kadar gelememesinin sebebi eserlerin coğrafi şartlara karşı direnememesi ve özelliklerini kaybetmesi nedeniyledir. Bunda etkili olan iklimdir. Doğal afetler de eserlerin günümüze kadar ulaşamamasının nedeni olabilir. İklim ve doğal afetler mimari eserlere zarar verir. Bu da eserlerin günümüze kadar ulaşamamasına neden olmaktadır. Zamanla aşınmanın gerçekleşmesi, eserlerin yapıldığı maddelerin özelliklerini kaybetmesi de buna neden olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melisa dedi ki:

    Geçmişte atalarımız tarafından yapılan bazı eserlerin günümüze kadar gelememesinin nedenleri arasında; üzerinden uzun yıllar geçmesi o dönemden bu yana geçen doğal afetlere dayanamaması gibi faktörler sayılabilir.

Yorum Yaz