Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Gazali Hangi Alanda Çalışmalar Yapmıştır?

Aşağıda Gazali hangi alanda çalışmalar yapmıştır kısaca olarak ele alacağız.

İmam Gazali binli yılların ortalarında İran’ın Tus şehrinde dünyaya gelmiştir. Büyük Selçuklu Dönemi alimlerindendir. Yaptığı çalışmalar ve araştırmalarla birçok telif eser neşretmiştir. Dönemin en önemli alimlerinden olarak gösterilmektedir. Ortaya koyduğu eserler, Hüccetül İslam olarak olarak tanınmasını sağlamıştır. İslam’ın Belgesi demektir.

İmam Gazali, İslam ilimleri alanında çalışmalar ortaya koymuştur. Ayrıca mantık, felsefe alanında da çalışmalar yapmıştır. Bu bakımdan, akait, kelam, fıkıh, tefsir, hadis, siyer, mantık, felsefe alanlarında özel olarak çalışmalar yapmıştır. İnsan sağlığı ve psikolojisi üzerinde de ortaya koyduğu beyanlar bulunmaktadır. Dinin doğru anlaşılmasında ve insanların akıllarında ihya edilmesinde önemli bir eser telif etmiştir. İmam Gazali’nin her evde bulunan eseri İhya-u Ulumi-d Din, Dinin İhyası isimli eseridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mine dedi ki:

    valla tam istediğim gibi olmuş beğendim kim yapmışsa yani güzel

  2. cengiz dedi ki:

    Gazali en önemli İslam bilginlerinden biridir. Onun bir kitabı var bizim kütüphanemizde şimdi baktım adı İhya-Ülimddin miş. Babama sordum felsefe ve mantık alanında çalışmaları içeriyormuş.

Yorum Yaz