Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Foyası Meydana Çıkmak Deyimi İle İlgili Cümleler

Bu yazımızda foyası meydana çıkmak deyimi ile ilgili cümleler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Deyimler, bir durumu mecazi olarak değerlendirip gerçeğe atıfta bulunmak için kullanılır. Deyimler genelde mecaz anlamıyla kullanılmaktadır.

Bir insanın sahte işlerinin, hile dolu faaliyetlerinin ortaya çıkmasına ve herkes tarafından bilinmesinde, foyası ortaya çıkmak deyimi kullanılır.

Hileli davranışların, sahteciliğin, dolandırıcılığın, kandırmanın insanlar tarafından ayan beyan bilinmesinde foyası meydana çıkmak deyimi kullanılır. Tuzak kuran, hile yapan ve sahtecilik faaliyetleri yürüten insanların bir açık vererek bunu belli etmeleri foyalarının ortaya çıkmasına neden olur.

Bir pazarcının, iyi ürünleri tezgahın önüne, kötülerini tezgahın arkasına koyması bir sahteciliktir. Bunun ürün alındıktan sonra ortaya çıkması, pazarcının foyasının ortaya çıktığını gösterir.. İşte böyle bir durumda foyası ortaya çıkmak, deyimi kullanılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Songül dedi ki:

    Öğretmnen foyası meydana çıkmak deyimi ile ilgili örnekler bulmamızı istedi. Kendim bu deyim ile örnekler bulamadım bu noktada sizin bu yazınız bana ödevde çok yardımcı oldu teşekkür ederim.

Yorum Yaz