Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Fıkhi Yorumlar Nasıl Ortaya Çıkmıştır Bilgi Veriniz.

Bu yazımızda fıkhi yorumlar nasıl ortaya çıkmıştır bilgi veriniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Fıkıh, İslam hukuku demektir. İslam kaynakları olan Kuran, sünnet gibi değerlerin doğru anlamlandırılması ve hükümlerin çıkarılması için kurulan bir müessesedir. Fıkıh, Kuran ve Sünneti esas alır. Bunun için peygamberin hayatı, sahabenin hayatı ve ümmetin birleştiği noktaların araştırılması fıkhın konusudur.

Bütün bunlara rağmen Kuranı Kerim’in insanlara havale ettiği şekillerin, peygamberin bir şey beyan etmediği konuların ve alimlerin görüş bildirmediği şeylerin halledilmesinde fıkıh çalıştırılmaktadır. Fıkhi ihtilaflar da farklı rivayetlerin farklı açılardan değerlendirilmesi sonucunda meydana gelir. Bu da kültür. örf ve adet, zorunluluklar, coğrafya şartları olarak farklılık gösterip fıkhı etkileyebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yavuzhan dedi ki:

  Çok Teşekkürler Baya Yardımcı Oldu…

 2. Dmdmmsmn dedi ki:

  Cok uzunnn

 3. Islamspor dedi ki:

  He biraz kısa yazın bu nedir yani up uzun

  1. hghjghghghg dedi ki:

   Upuzun birleşik yazılır.

 4. ferit dedi ki:

  Teşekkürler. fıkhi yorumlar nasıl ortaya çıkmıştır ödevim kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 5. gdçtghjçç dedi ki:

  ya yeter ama siz hep çok uzun veriyorsunuz yazılmaz bu ya kısa ve net vereceksiniz bunu istiyoruz

 6. kevser dedi ki:

  Fıkhi yorumlar şu şekilde ortaya çıkmıştır; Peygamber Efendimizin hal ve hareketleri fıkıhçılar tarafından izlenmiş ve ne gibi durumlarda ne yaptığı kişiye özel yorumlanmıştır.

Yorum Yaz