Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Fedakarlık İle İlgili Kompozisyon Örneği

Bu sayfamızda fedakârlığın önemi hakkında bilgi vererek fedakârlık ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Bir insanın kendi sahip olduklarından vazgeçerek bunları başkalarının çıkarları için kullanmasına fedakarlık adı verilmektedir. Fedakarlık ile örülmüş dostluklar ve insan ilişkileri çok kuvvetli olmakta ve kolay kolay yıkılmamaktadır.

Fedakar insanlar toplumda genellikle nadir bulunan iyi niyetli ve güzel insanlardır. Bu kişiler sevdiklerinin ve diğer insanların üzülmemesi için bazen çok istedikleri şeylerden bile kolayca vazgeçebilmektedir. Fedakar insanları bulan kişiler onlara saygı göstermeli ve onların kıymetini bilmelidir. Çünkü insan ilişkilerinin yozlaştığı günümüz dünyasında bu şekilde fedakar insanları bulmak çok zordur.

Fedakarlık insanları birbirine yaklaştıran ve aralarındaki bağları kuvvetlendiren çok önemli bir özelliktir. Yanız bir insan fedakarlığı hep başkalarından beklememeli gerektiğinde kendisi de fedakar davranışlarda bulunabilmelidir. Aksi halde fedakarlık bizim için bencilliğe dönüşecek ve hiç de hoş olamayan sonuçlar doğuracaktır.

Fedakârlık İle İlgili Yazılar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz