Famously İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Famously İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Famously Nedir?


Famously, İngilizce bir zarf olarak kullanılan bir kelimedir. Türkçe karşılığı ise “ünü ile bilinen bir şekilde” anlamına gelir.

Örnek cümleler:

 1. Famously, Marie Curie was the first woman to win a Nobel Prize. (Marie Curie, Nobel Ödülü’nü kazanan ilk kadın olarak ünü ile bilinir.)
 2. The Beatles are famously known as one of the greatest bands of all time. (The Beatles, tüm zamanların en büyük gruplarından biri olarak ünleri ile bilinirler.)
 3. Famously, Michael Jordan was one of the best basketball players of all time. (Michael Jordan, tüm zamanların en iyi basketbol oyuncularından biri olarak ünü ile bilinir.)
 4. Albert Einstein is famously known for his theory of relativity. (Albert Einstein, görelilik teorisi ile ünü ile bilinir.)
 5. Famously, Martin Luther King Jr. gave his “I Have a Dream” speech in 1963. (Martin Luther King Jr., 1963’te “Bir Hayalim Var” konuşmasını yaparak ünü ile bilinir.)
 6. Shakespeare is famously known for his plays such as Hamlet and Romeo and Juliet. (Shakespeare, Hamlet ve Romeo ve Juliet gibi oyunları ile ünü ile bilinir.)
 7. The Eiffel Tower is famously known as a symbol of Paris. (Eyfel Kulesi, Paris’in simgesi olarak ünü ile bilinir.)
 8. Famously, Neil Armstrong was the first person to walk on the moon. (Neil Armstrong, Ay’da yürüyen ilk kişi olarak ünü ile bilinir.)
 9. Picasso is famously known for his Cubist art style. (Picasso, Kübizm sanat tarzı ile ünü ile bilinir.)
 10. Famously, Rosa Parks refused to give up her seat on a Montgomery bus in 1955. (Rosa Parks, 1955’te Montgomery otobüsünde yerini vermeyi reddederek ünü ile bilinir.)
 11. The Great Wall of China is famously known as one of the seven wonders of the world. (Çin Seddi, dünyanın yedi harikasından biri olarak ünü ile bilinir.)
 12. J.K. Rowling is famously known as the author of the Harry Potter series. (J.K. Rowling, Harry Potter serisinin yazarı olarak ünü ile bilinir.)
 13. Famously, Elvis Presley was known as the “King of Rock and Roll”. (Elvis Presley,

Rock and Roll’un Kralı olarak ünü ile bilinir.)
14. The Mona Lisa is famously known as one of the most famous paintings in the world. (Mona Lisa, dünyanın en ünlü resimlerinden biri olarak ünü ile bilinir.)

 1. Famously, Mahatma Gandhi led India to independence from British rule. (Mahatma Gandhi, İngiliz yönetiminden Hindistan’ın bağımsızlığına liderlik ederek ünü ile bilinir.)
 2. The Titanic is famously known for sinking on its maiden voyage in 1912. (Titanik, 1912’deki ilk seferinde battığı ile ünü ile bilinir.)
 3. Famously, the Wright brothers were the first to achieve powered flight. (Wright kardeşler, motorlu uçuşu başaran ilk kişiler olarak ünleri ile bilinirler.)
 4. Mount Everest is famously known as the tallest mountain in the world. (Everest Dağı, dünyanın en yüksek dağı olarak ünü ile bilinir.)
 5. Famously, Henry Ford revolutionized the automobile industry with the introduction of the assembly line. (Henry Ford, montaj hattının tanıtımı ile otomobil endüstrisini devrimleştirerek ünü ile bilinir.)
 6. The Pyramids of Giza are famously known as one of the Seven Wonders of the Ancient World. (Giza Piramitleri, Antik Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olarak ünleri ile bilinir.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.