Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

F Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda F harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hayvanların tür farklılıkları şeklinde çoğalması genetik kalıtım ve çevresel kalıtım ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Hayvan türlerinde, verimli döllerle neslin devam etmesiyle birlikte çevresel şartlar da iklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü olarak türlerin farklılaşmasını ortaya çıkarır. Biyoçeşitlilik böylece artar.

 

 

F harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Fare: Kemiricilerdendir. Memeli bir hayvandır. Sivri yüzlü, küçük siyah gözlü çoğunlukla kahve tonlarında tüy rengine sahip, kuyruklu kemirgen bir hayvandır. Her delikten geçebilirler. Üfleyerek zehirleyebilirler. Çok hızlı hareket ederler.

 

Fil: Hortumlular takımından filgiller ailesindendir. Memeli hayvanlardır. Hortumlarını vücut uzvu olarak kullanılırlar. İki adet dişe sahiptirler. Kuyrukları vücutlarına göre ortalama uzunluktadır. Kulakları çok geniştir. Vücudunu kalın seyrek kullar kaplar. Yaklaşık yüz elli kilo olarak doğarlar. Tonlarca ağırlığa ulaşırlar.

 

Flamingo: Flamingolar takımındandır. Filamingogillerdendir. Cins olarak altı türün ortak adıdır. Avrupa’da daha farklı türleri bulunur. Türkiye’de allı turna olarak bilinir. Pembe renklidir. Gagalarının ucu siyahtır. Koloni şeklinde yaşarlar.

 

Fok: Fokgillerdendir. Denizköpeğigillerdendir. Yüzgeçayaklı familyasına dahildir. Etçildir. Soğuk ve ılıman denizlerde yaşarlar. Tropik denizlerde de bulunur. Türkiye’de Akdeniz Foku olarak bilinir. Elli kilograma kadar ulaşırlar. Yaklaşık bir buçuk metre boyları bulunur.

 

Fizalya: Yüzen bir hidrozondur. Denizanasına benzer, omurgasız bir yapısı vardır. Küçük balıklarla beslenirler. Duyu organları iplik gibi sarkar. Dikenli yapıda gibi diş görevi görürler. Koloni şeklinde olduğu bilinir.

 

F Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Goncagül dedi ki:

  Fındık kurduda var

 2. zeynep dedi ki:

  ya bu f harfi ile başlayan hayvan isimleri bulmak ne kadar zormuş başka yok mu acaba?

  1. Anonim dedi ki:

   zeynep şekerci. emin ali paşa caddesi ömür aparmanı no:110 kat üç daire9 f harfi ile başlayan hayvan isimleri fizalya, fok balığı, flamingo, fil, fare.

Yorum Yaz