Errand İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Errand İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Errand Nedir?

Errand, Türkçe karşılığı olarak “ayarlamak, düzenlemek, iş yapmak” gibi anlamlara gelir. Genellikle küçük işler veya görevler için kullanılır.

Örnek cümleler:

 1. I have to run an errand before I can meet you. (Seninle buluşmadan önce iş yapmam gerekiyor.)
 2. Can you do me a quick errand and pick up some milk? (Bana hızlıca bir iş yapar mısın ve süt alırsın?)
 3. She went on an errand to the post office to mail a package. (Paketi göndermek için postaneye iş yapmaya gitti.)
 4. I need to run an errand to the bank to deposit some money. (Bazı paraları yatırmak için bankaya iş yapmam gerekiyor.)
 5. Could you do me a favor and run an errand for me? (Bir iş yapar mısın ve benim için bir iyilik yapar mısın?)
 6. I have a few errands to run before I can come to the meeting. (Toplantıya gelmeden önce yapmam gereken birkaç işim var.)
 7. She asked me to do her an errand and pick up her dry cleaning. (Benim için bir iş yapmamı ve kuru temizlemeyi alıp getirmemi istedi.)
 8. I have to run an errand to the grocery store to pick up some food for dinner. (Akşam yemeği için yiyecek almak için süpermarkete iş yapmam gerekiyor.)
 9. He ran an errand to the pharmacy to pick up some medicine. (İlaç almak için eczaneye iş yapmaya gitti.)
 10. Can you run an errand to the hardware store and get some screws? (Hırdavata iş yapar mısın ve bazı vidalar alır mısın?)
 11. I’m sorry, I can’t meet you right now. I have an errand to run. (Üzgünüm, şu anda seninle buluşamam. İş yapmam gerekiyor.)
 12. She asked me to run an errand to the library and return her books. (Benim için bir iş yapmamı istedi ve kütüphaneye kitaplarını geri vermeyi istedi.)
 13. I need to run an errand to the gas station to fill up my car. (Arabamı doldurmak için benzin istasyonuna iş yapmam gerekiyor.)
 14. He went on an errand to the airport to pick up his friend. (Arkadaşını almak için havaalanına iş yapmaya gitti.)
 15. Could you do me a small errand and grab me a coffee? (Bana küçük bir iş yapar mısın ve bana bir kahve alır mısın?)
 16. I have to run an errand to the post office to buy some stamps. (Pullar satın almak için postaneye iş yapmam gerekiyor.)
 17. She asked me to do her an errand and drop off some documents at the lawyer’s office. (Benim için bir iş yapmamı istedi ve avukatın ofisine bazı belgeler teslim etmem
 1. Can you do me a favor and run an errand to the pet store and buy some cat food? (Bana bir iyilik yapar mısın ve evcil hayvan dükkanına iş yapar mısın ve kedi maması alır mısın?)
 2. I have to run an errand to the dry cleaner’s to pick up my suit. (Takım elbisemi almak için kuru temizlemeye iş yapmam gerekiyor.)
 3. She went on an errand to the hardware store to buy a new hammer. (Yeni bir çekiç satın almak için hırdavata iş yapmaya gitti.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.