Ermeni Soykırımını İddialarını Destekleyen Ülkeler

Ermeni soykırımını hangi ülkeler destekliyor , asılsız olduğu açık olan ermeni soykırımını hangi milletler kabul ediyor , ermeni iddialarına destek verenler kimler 2012

Ermenilerin İddiaları :
Ermeni İddialarını Kim Neden Destekliyor

1915 olayları ile ilgili sözde Ermeni iddiaları bazı ülkelerd tarafından destekleniyor.Peki bu ermeni iddialarını kim neden destekliyor? İşte cevabı;Önceklikli sebebi siyasi beklentiler.Ermeni iddiaları özellikle diyasporanın yoğun olarak yaşadığı Avrupa ülkelerinde ve Amerika Birleşik Devletlerinde destekleniyor.Bu ülkelerde kalabalık Ermeni toplumu siyasi mekanizmaları yönlendirebiliyorlar. Her siyasi lider Ermeni oylarını alabilmek için onlara rüşvet vermek zorunda kalıyor.
Bazı batı ülkeleri Ermeni Sokkırımı Yoktur diyenleri veya bunu tartışmaya açanları cezalandıracak yasalar çıkarıyor.Bunun ilk örneği İsviçre’de yaşandı.İsviçre’dekine benzer bir durum da Cumhurbaşkanılığı seçimi arifesindeki Fransa’da gündemde oldu. Fransa Meclisi bugün 1915 olaylarıyla ilgili asılsız Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan tasarı oylayacak.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.