Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Eğitim Yaygınlaşması ve Çağdaşlaşması İçin Sizin Önerileriniz Nelerdir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Eğitim Yaygınlaşması ve Çağdaşlaşması İçin Sizin Önerileriniz Nelerdir

Eğitimin Yaygınlaşması ve Çağdaşlaşması İçin Neler yapılmalıdır

Eğitim bir milletin geleceğini belirleyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Bir milletin gelişmişliği eğitime vermiş olduğu önem ile ölçülmektedir. Eğitimin önemsiz olduğu ülkelerde gelişme sağlanamazken bu ülkede yaşayan insanların kültür seviyesi de oldukça ger düzeyde kalmaktadır.

Her toplum içinde bulunduğu eğitim sistemini her zaman geliştirmeye çalışmalı ve bu eğitimi ülkenin en ücra köşelerine kadar yaygınlaştırmalıdır. Eğitimin gelişmesi için her toplumun ihtiyaçları ve içinde bulunulan şartlar farklıdır ve eğitim anlayışı bu şartlara göre düzenlenmelidir. Eğitimde başarı eğitimden azami verimin alınabilmesi ile mümkündür. Bunun için toplumun yapısına uygun olan ve en iyi verimin alınabileceği eğitim anlayışı geliştirilmelidir. Günümüzde kullanılan eğiti anlayışı hiç de başarılı değildir. Çünkü bu eğitim anlayışında ya başka ülkelerin şartlarına uygun olan eğitim anlayışları benimsenmekte ya da tepeden inme modellerle eğitimin içinde olmayan kişiler tarafından sistem düzenlemeye çalışılmaktadır.

Eğitim sistemi mutlaka eğitimciler tarafından düzenlenmeli ve sadece şekilde değil işin özünde yenilikler yapılmalıdır. Öğrenciler bir yarış atı gibi yarıştırılmamalı her öğrencinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kaliteli eğitim alması sağlanmalıdır.

Eğitimin Gelişimi ve Yaygınlaşması İçin Yapılması Gerekenler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781