Bayrak Bir Ulus İçin Neden Kutsaldır

Her milletin bir vatanı olduğu gibi aynı şekilde bir de bayrağı bulunmaktadır. Bayrak milletler için çok özel ve önemli bir anlam taşımaktadır çünkü bayrak milletin bağımsızlık sembolüdür. Her milletin bayrağı kendisini temsil eder ve bayraklara saygı milletlere saygı ile aynı anlama gelmektedir.

Ülkelerin bayrakları o ülkeyi tüm dünyada temsil eder yani bayraklar ülkelerin sembolü olarak kullanılmaktadır. Bayrağın kutsal olmasının sebebi budur. Bir bayrağa yapılmış olan saygısızlık o ülkeye yapılmış olan saygısızlıktır. Hiçbir ülke bayrağına kötü davranılmasını ve gönderden indirilmesini istemez. Çünkü bayrağın indirilmesi o bayrağın sahibi olan ülkeyi yok saymak anlamına gelmektedir. Bu nedenle her milletin bayrağına saygı duymak gerekmektedir.

Bayraklar uzun mücadeleler ile kazanılmış olan bağımsızlık mücadeleleri ile kazanılır. Bizim bayrağımız da bu şekilde elde edilmiştir ve bayrağımız rengini atalarımızın kanından almaktadır. Bayrağın inmesi demek atalarımızın döktüğü kanların boşa gitmesi demektir. Bu nedenle bayrak her zaman gökyüzünde dalgalanmalı ve asla aşağı indirilmemelidir. Bayrak bağımsızlık sembolü olduğundan kutsal kabul edilmektedir.

Bayrağın Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.