Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Dürüst ve Güvenilir Olmanın Toplumsal İlişkiler Açısından Önemi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda dürüst ve güvenilir olmanın ilişkiler açısından önemi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumsal ilişkilerimiz, hukuki ve ahlaki olarak gelişmektedir. İnsani ve beşeri ilişkiler kurarken kültür değerlerimizi ve milli ve manevi değerlerimizi araç olarak kullanırız. Bunları samimi duygu ve düşüncelerle gerçekleştiririz. İnsanların samimiyeti kalptendir. Bunu sorgulamak kimseye düşmez.

Dürüst ve güvenilir olmak insanların tercihidir. Toplumsal olarak suça meyilli insanların bu değerleri kaybetmesi mümkün olsa bu duygu ve düşünceler insanın içinden gelmektedir. Dürüstlük, sadık ve fedakar olmakla aynıdır. Dürüst olmak, doğruluğu yaşatmak için bir mücadeledir.

Doğru, dürüst ve güvenilir olmak duygusal değerlerdir. İnsanlar sahte duyguların kölesi olsa da gerçek duyguları eninde sonunda dışarı çıkar. Dürüstlük ve güvenilir olmak insanların toplumsal ilişkilerinde oldukça önemlidir. Ev kurarken, iş kurarken, evlenirken, iş sahibi olurken, çocuk sahibi olurken dürüstlük öne çıkmaktadır.

Dürüst ve güvenilir insanlar toplumda değer gören insanlardır. Toplumun ihtiyacı olan kişiler olarak dürüst ve güvenilir olan kişiler en değerli kişilerdir. Emanet, ehliyet anlamında insanların sorunlarında çözüm odaklı hareket eden vefakar insanlardır.

Bu nedenlerle dürüst olmak ve güvenilir olmak çok önemlidir. İnsanlara yardım etmek ve aranan kişi olmak, çözümlerin parçası olmak manevi bir değerdir. Kültür meselesidir.

Dürüst ve Güvenilir Olmanın Toplumsal İlişkiler Açısından Önemi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yok artıkkkkkkkkk... dedi ki:

  Gerçektende işime çok yaradı…..

 2. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkür ediyorum.

 3. Bir kişi dedi ki:

  Çok kısaymış

  1. Anonim dedi ki:

   Çok teşekkürler işime yaradı

 4. Slm cnm kardeşim sen benim herşeyimsin gülüm biz seni burda dört gözle bekliyoruz:) dedi ki:

  Slm Nehire Nasılsın İyimisin beni ara demişti seni arıyorum ama açmıyorsun niye açmıyorsun ki sanki tüm dünyadan dışlanmış gibi hissedersin ya ben seni ararım cnm bu zeytinleri çabucak bitirse bize artık bize dön bak istedim sadece hiç kimsenin çocuğuna bakamam

 5. Zeynep kulu dedi ki:

  Harika teşekkürler

 6. Anonim dedi ki:

  Çok sağolun işime çok yaradı?

 7. Hatice dedi ki:

  Teşekkürler anlamlı ve oldukça açıklamalalı olmuş.

 8. isimsiz dedi ki:

  çok güzel olmuş

 9. Ebrar dedi ki:

  Sağolun işime çok yaradı sayenizde artilarima bir artı daha eklendi

 10. Anonim dedi ki:

  Güzel de çok uzun … Uzun olması hocalar tarafından iyi ama bizim açımızdan kötü.✍️✍️

 11. Anonim dedi ki:

  Saolun işime çok yaradı.

 12. Nurgül YEŞİLÇAY dedi ki:

  Çok beğendim bu siteyi

 13. Nurgül YEŞİLÇAY dedi ki:

  Acayip fazla uzun olmus. Biraz kuşatamaz mısınız?

 14. Gamze dedi ki:

  Bencede çok güzel çok teşekkürederim iyi akşamlar??????????

 15. yeliz dedi ki:

  Hepiniz yürü gidin ettiniz dürüst ve güvenilir olmanın toplumsal ilişkiler açısından önemi ile ilgili kompozisyon yazınız dedik Ben de yazdım dürüst ve güvenilir olmak ailemize dürüst davranmalıyız güvenilir olmalıyız hırsızlık yapmamalı sakin bir kişi olmalıyız sizin gibiler böyle şeyler yazmadı Ama ben yazdım Hadi size bay kötü iyilikler

 16. yok dedi ki:

  bu siteyi çok beğendim mükemmel

 17. murat dedi ki:

  Dürüst ve güvenilir olmanın ilişkiler açısından önemi büyüktür. Bir kişinin birbirine güvenmesi o ilişkinin gelişmesi açısından çok önemlidir. Sevginin saygının temelinde güven duygusu yatar.

Yorum Yaz