Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

Dünya’nın Oluşumu Hakkında Öne Sürülen Görüşler

Dünya’nın oluşumu hakkında ortaya atılan görüşler, Dünya’nın oluşumu hakkında ortaya atılan teoriler konusunda sizlere bilgiler vereceğiz.

Dünya’nın oluşumu hakkında geçmişten günümüze kadar bir çok fikir ortaya atılmıştır. Bu konuda Newton da fikrini ortaya atmış olan bilim adamlarından birisidir.

Dünya’nın oluşumu hakkında ortaya atılan görüşler;

* Newton’a göre; dünya hareketsizdi ve oluşumuna dair bir hareket başlangıç zamanı yoktur.

* Georges Lemaitre’ye göre; Dünya sürekli genişler ve büyür ayrıca Dünya’nın oluşumuna dair bir başlangıç zamanı da vardır. Georges’e göre Dünya, 15 milyar sene önce Big Bang adı verilen büyük patlama sonucu meydana gelmiştir. Bu patlamanın ardından gök adalar, gezegenler ve diğer gök cisimleri de oluşmaya başlamıştır.

* Edvin Hubble’ e göre; gök adalar zamanla birbirlerinden ayrılmıştır. Bunun sonucunda da Dünya’nın sürekli olarak genişleyip büyüdüğü yönündeki iddialar desteklenmiş olmaktadır.

Ancak Dünya’nın oluşumu ile ilgili en fazla desteklenen görüş ise; Dünya’nın bing bang adının verildiği bir patlama sonucu meydana geldiği görüşüdür.

Dünya’nın Oluşumu Hakkında Ortaya Atılan Fikirler, Dünya’nın Oluşumu İle İlgili Teoriler Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz