Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Çiçeksiz Bitkiler Hakkında Bilgi

Çiçeksiz bitkiler hakkında ansiklopedik bilgi, çiçeksiz bitkilerin özellikleri konusunda sizlere bilgiler aktaracağız.

Çiçekli olmayan bitkilere adından da anlaşılacağı gibi çiçeksiz bitkiler adı verilmektedir. Çiçeksiz bitkilerin kök, gövde yaprak kısımları gelişimini tamamlayamamıştır. Çiçeksiz bitkiler genellikle yaşamlarını suda devam ettirirler.

Su yosunları (Algler); Denizlerde ve tatlı suda yaşayan su yosunları; kök, gövde ve yaprak gibi kısımlara sahip değildir. Bir hücreli ve çok hücreli olarak iki gruba ayrılan su yosunlarının çok hücreli olanları “tal” isimli topluluktan meydana gelir.

Kara yosunları; Nemli alanlarda, ağaç kabuklarında ve toprak üzerinde yaşayan kara yosunlarında; minik bir gövde ve köksü bir kısım bulunmaktadır. Kara yosunları bir eşeyli bir eşeysiz üreme şeklinde çoğalırlar.

Eğrelti otları; Çiçeksiz bitkiler arasında en fazla gelişen çiçeksiz bitik türüdür. Eğrelti otlarında kök, gövde ve yaprakları bulunmaktadır. Bu bitki türünde iletim boruları vardır ve bu nedenle de eğrelti otları damarlıdır.

At kuyrukları; Bataklıklarda ve nemli yerlerde yaşayan at kuyruklarının gövdelerinde düğümler bulunur ve bu düğümlerden silisli çıkıntılar görülmektedir.

Çiçeksiz Bitkiler Hakkında Bilgi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz