Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Temmuz 2021

Dramatik Oyun Nedir Örnekleri İsimleri

Bu yazımızda dramatik oyun nedir örnekleri isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Drama, canlandırma demektir. Drama, daha çok acıklı olayların canlandırılması olarak bilinmektedir. Fakat birden fazla anlamı ve çeşitliliği bulunmaktadır.

Dramatik oyun, canlandırıcı oyun demektir. Drama çalışmaları, çevredeki olup biten her şeyin çeşitli gözlemler ve kaynaklar yardımıyla yeniden canlandırılması şeklinde gerçekleşir. Belli bir olay örgüsü içinde senaryo özelliği kazanan oyunlarda dramatik oyun, çalışmanın haricinde kalarak canlandırma oyunu şeklinde sergilenir.

İçinde acı, kaygı, endişe, dram, korku, heyecan, aşk geçen olayların canlandırılması da dramatik oyun kapsamındadır. Bu nedenle bir canlandırma üzerinde yapılan her türlü faaliyet dramatize etmek olarak bilinmektedir.

Dramatik oyun, sadece ağlatan, hüzünlendiren oyunlar da değildir. Eğlendiren, güldüren oyunlar da dramatik oyun kapsamında değerlendirilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Eylül dedi ki:

    Dramatik oyun nedir konusunu çok anlaşılır bir şekilde ele almışsınız özellikle örnekler de vermeniz konuyu daha aydınlatıcı bir hale getirmiş çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz bana.

Yorum Yaz