Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

Dostluk ve Kardeşliğe Zarar Veren ve Dostluk ve Kardeşliği Güçlendiren Davranışlar Nelerdir?

Bu yazımızda dostluk ve kardeşliğe zarar veren ve dostluk ve kardeşliği güçlendiren davranışlar nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dostluk ve kardeşlik insani ve milli bağları kuvvetlendiren değerlerdir. Bu değerler his ve fikir zemininde bir araya gelmekte ve değer kazanmaktadır.İnsanların dostluklar kurması fikirlerinin uyuşması ve hislerinin karşılıklı olmasıyla ilgilidir. Bu da güven, sadakat, fedakarlık, samimiyet, doğruluk ve dürüstlük ile mümkün olmaktadır.

Sayılan değerlerin zarar görmesi kardeşliğin ve dostluğun zarar görmesi demektir. Bunların kuvvetlenmesi, gittikçe çoğalması da kardeşlik ve dostluk bağlarının güçlenmesine neden olur. Bir insanın düştüğünde onu kaldıracak bir el bulması kardeşlik ve dostluğu güçlendirir. Fakat düşmüş insana tekme atan insan kayıplarının olması dostluk ve kardeşliğin zarar görmesine neden olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. havva dedi ki:

    Bence dostluk ve kardeşliğe en çok zarar vere duygu kıskançlık ve ihanettir. Gidip kardeşinin hakkında başkasına bir şeyler anlatırsan elbet kulağına gider ve bu kardeşlik bağı kopar. Dostluğu güçlendiren en güzel davranış ise sevgi ve sadakattir.

Yorum Yaz