Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Dost Kara Günde Belli Olur Atasözü İle İlgili Hikaye

Bu yazımızda dost kara günde belli olur atasözü ile ilgili hikaye kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ahmet, iki çocuklu bir aile babası olarak hayatına devam ederken, köyden şehre gelmek zorunda kalan ve ailesiyle birlikte İstanbul’a göç etmek zorunda kalan biridir. İstanbul’a gelmelerinin sebebi küçük çocuğunun epilepsi hastası olmasıdır.

Sağlık sorunları ailesinin yakasını bırakmayan Ahmet’in, küçük çocuğu için ailesiyle birlikte bütün düzenini değiştirmesi herkesin yapması gereken bir şey olarak algılansa da Ahmet’in iktisadi durumu buna elvermezken böyle bir şey yapması O’nu çok zor durumda bırakmıştır.

Ahmet, iktisadi sorunlardan kurtulmak için hemen iş aramaya başlar. Köylüsü olduğu ve yakın komşularından çocukluk arkadaşı birinin İstanbul’da tekstil şirketi olduğunu öğrenir. Mehmet isimli bu kişinin yanına gidip durumunu izah etmek ve çalışmak istediğini söylemek ister.

Tekstil şirketinin ismini öğrenir, Mehmet ile görüşmek için randevu alır. Ahmet, çok heyecanlıdır. Nitekim uzun yıllar göremediği arkadaşını görecek hem de mümkünse bir iş sahibi olacaktı. Mehmet durumu öğrenince çok heyecanlanır ve çok sevinir.

Bütün işlerini yarıda bırakarak Ahmet’i karşılayan Mehmet, yemekler hal hatır faslından sonra yemekler yer, muhabbetler ederler. Ahmet, durumunu izah eder. Mehmet çok üzülür. Kardeşim der, sen meraklanmayasın mahcup olmayacağın bir şekilde sana uygun iş bulur, sorunlarını çözeriz der.

Ahmet çok hüzünlenir. Mehmet’e sarılır ve dost kara günde belli olurmuş kardeşim der. Mehmet, uzunca Ahmet’in gözlerinin içine bakar ve ikisi de ağlarlar.

Dost Kara Günde Belli Olur Atasözü İle İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Zhr trn gmşhn29 dedi ki:

  Çok uzun

 2. mine dedi ki:

  Çok beğendim size kocaman bir teşekkür ediyorum, sayenizde ödevimi bitirmiş bulunmaktayım.

 3. merve dedi ki:

  çok güzel ama biraz uzun

 4. Kübra nur dedi ki:

  Ders zamanı Teşekkürler performanstan 100 aldım

  1. Zhr trn gmşhn29 dedi ki:

   Kübra Nur hanım soy adınız neydi

Yorum Yaz