Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Dişlerimizi Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız?

Happy smile and healthy teeth on the face of young man over white

Bu yazımızda dişlerimizi temiz tutmak için neler yapmalıyız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ağız ve diş sağlığı insanın genel sağlık durumunu doğrudan etkileyen bir durumdur. Bu neden ağız ve diş sağlığı çok önemlidir. Ayrıca hastaneleri bulunan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin insanlar için çok öenmli olduğu bilinmelidir.

Dişlerimizi temiz tutmak için de bir takım bireysel tedbirler almamız gerekir. Bunlar, dişleri fırçalamak, gargara yapmak, doktora gidip bakım yaptırmak gibi faaliyetler olabilir. Ufak gibi görünen bu faaliyetler aslında diş sağlığının sağlanması için oldukça etkilidir. Ayrıca kürdan yerine diş ipi kullanmak da güzel bir çözümdür.

Diş sağlığımıza dikkat etmek istiyorsak, sert yiyecekleri elimizde parçalamalıyız, soğuk içeceklerden uzak durmalıyız, asit içecekler tüketmemeliyiz. Bu tür yiyecek ve içecekler iş sağlımızı tehdit eder. Diş ve diş etlerinde yaralanmalar ve çürümeler meydana getirir.

Aşırı şekerli yiyecekler, bakımsız dişler için oldukça zararlıdır. Bakımlı dişler için de zararlı olan aşırı şekerli yiyeceklerin tüketilmesi üst üste olursa dişler çürür ve özelliğini kaybeder. Diş eti kanamaları bakımsız dişlerin sonucunda gerçekleşen bir rahatsızlıktır.

Diş sağlığını korumak için her gün, günde iki kez dişler fırçalanmalı, yemeklerden sonra gargara yapılmalı, diş ipi kullanılmalı ve belli periyotlarda diş doktorlarına gidilmelidir.

Diş sağlığının korunması için diş uzmanları gargara suları üretmektedir. Bir ilaç özelliğiyle kullanılabilen bu gargaralar fırçalama imkanı bulunmayan her yerde rahatlıkla kullanılabilir.

Dişlerimizi Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz