Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Din Anlayışındaki Farklılıklar Niçin Zenginliktir Açıklayınız.

Bu yazımızda din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginliktir açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Din anlayışı, insanların dini kaynakları referans kullanarak dini yaşamadaki engellerin kaldırılması konusunda el birliği etmesiyle oluşur. Din anlayışı, yorumlara dayanmaktadır. Bu yorumlar hadis kaynaklarının farklı açılardan değerlendirilmesiyle olur. Muhkem ayetlerin ve hakkında nas olan konuların yorumlanması mümkün değildir.

Din anlayışındaki farklılıklar zenginlik olarak algılanmıştır. Çünkü bu farklılıklar kesin hükümler hakkında değil, insanların kültürlerine ve yaşadıkları coğrafyalara has özelliklere göre serbest bırakıldıkları alanlardadır. Bir hadisin farklı bakış açılarıyla değerlendirilmesi mümkündür. Bu nedenle bu farklılıklar ameli konulardadır. İtikadi konular farklılıklara kapalıdır. Amel konusunda doğruya ve Allah’ın razı olduğu şeylere ulaşmanın yolları çeşitlidir. Farklılıklar yoldaki şeritler gibidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  çok güzel olmuş

 2. pelin dedi ki:

  çok güzel olmuş teşekkür ederim birde yazıyı özetleyenlere teşekkür ederim

 3. Anonim dedi ki:

  Harika ve biraz uzun olmuş??

 4. orkide dedi ki:

  Din anlayışındaki farklılıklar topluma büyük zenginlik katar. Farklı dinlerin ritüelleri, özel günleri, adetleri toplumca saygılı karşılanırsa bu o topluma çok büyük renk ve zenginlik katar.

Yorum Yaz