Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

DGS Sınav Giriş Belgesini Almayı Unutmayın

DGS yani Dikey Geçiş Sınavı 19 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleşecek. Sınava başvuranların sınav yerleri belli olmuş durumda.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da sınava girecek adaylara posta yolu ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav giriş yerlerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebilecek. Belgelerde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı yer alacak.

Sınava girecek olan her aday bu belgenin bir çıktısını almak durumunda. Bu esnada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çıkış alırken fotoğrafın belirgin olması. Adaylar sınav günü bu çıktıyı yanlarında bulundurmak zorunda. Alınan çıktı renkli ya da siyah beyaz olabilir. Sınav günü yanında bu belgeyi bulundurmayan adayların sınava alınması mümkün değildir. Adayların sınava girecekleri binayı önceden görmeleri sınav günü kendilerine kolaylık sağlayacaktır.

Her aday çıktısını aldığı bu giriş belgesinin dışında fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini yanında bulundurmak zorundadır. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak geçerli olmaktadır. Bunların dışında yer alan sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınav için geçerli belgeler değildir.

Adayların sınav günü sorun yaşamamaları için bu belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Belgeleri eksik olan aday kesinlikle sınava alınmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz