Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Devlet Tarafından Kurulmuş Yardım Kurumları Nelerdir Örnekler

Bu yazımızda devlet tarafından kurulmuş yardım kurumları nelerdir örnekler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yardım kurum ve kuruluşları toplumun yararına çalışan ve yardım konuları hakkında kamuoyu oluşmasını sağlayan kurumlardır. Bu kurumlar devlet eliyle de kurulabilir. Resmi olarak kurulan kurumlar, hukuki, siyasi, politik olarak da devlete bağlı olarak hizmet eder.

Devlet tarafından kurulan yardım kuruluşları vatandaşlara ve uluslararası boyutta insanlara da yardım etmektedir. İnsani yardım olarak bütün dünyaya yardım sağlayan kuruluşlar, ülkede de afetler, felaketler sonucunda insani olarak ilk müdahale eden kurumlardır.

Devlet tarafından kurulan yardım kurumları şu şekildedir:

*Kızılay

*Türk Hava Kurumu

*Milli Eğitim Vakfı

*Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu

Bu kurum ve kuruluşlar insan öncelikli hizmet ederler. Sağlık, eğitim, çevre konularında özellikle projeler oluşturmaktadırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. MUVEDDET DOĞAN dedi ki:

    Özel yardım vakıfları devletin gözetimindemi?mesela ihh kimse yokmu gibi kuruluşlar.bunlar gerçekten topladıkları yardımları yerlerine ulaştiriyorlarmi?biz bunlara katkıda bulunuyoruz doğrumu yapıyoruz.bir fetö gibi karşımıza çikarlarmi?

  2. Beyza dedi ki:

    Devletin kurduğu yardım kuruluşları konusu bu konuda çok güzel anlatılmış. Ayrıca kuruluşları sıralamadan önce kısa bir açıklama yapmanız konu açısından daha da aydınlatıcı oldu benim için.

Yorum Yaz