Dentist İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Dentist İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Dentist

Dentist kelimesi diş hekimi anlamına gelir. Diş sağlığı ile ilgili sorunlar yaşayan insanlar genellikle diş hekimine başvururlar. İşte, dentist kelimesinin örnek cümlelerle kullanımı:

 1. I have an appointment with my dentist this afternoon. (Bu öğleden sonra diş hekimimle randevum var.)
 2. My dentist said I need to floss more often. (Diş hekimim sık sık diş ipi kullanmam gerektiğini söyledi.)
 3. The dentist filled my cavity with a tooth-colored filling. (Diş hekimim çürük dişimi diş renginde dolgu ile doldurdu.)
 4. The dentist recommended that I get my wisdom teeth removed. (Diş hekimim, dişlerimi çektirmemi önerdi.)
 5. I’m scared of going to the dentist. (Diş hekimine gitmekten korkuyorum.)
 6. My dentist gave me a prescription for antibiotics. (Diş hekimim bana antibiyotik reçetesi verdi.)
 7. The dentist took an x-ray of my teeth to check for cavities. (Diş hekimim, dişlerimde çürük olup olmadığını kontrol etmek için bir röntgen çekti.)
 8. My dentist recommended that I use a mouthguard to prevent grinding my teeth at night. (Diş hekimim, gece dişlerimi gıcırdatmayı önlemek için bir ağızlık kullanmamı önerdi.)
 9. I need to schedule an appointment with my dentist for a cleaning. (Dişlerimi temizletmek için diş hekimimle bir randevu ayarlamam gerekiyor.)
 10. The dentist gave me some tips on how to improve my oral hygiene. (Diş hekimim, ağız hijyenimi nasıl iyileştirebileceğim konusunda bana bazı ipuçları verdi.)
 11. My dentist is very friendly and makes me feel comfortable. (Diş hekimim çok samimi ve rahat hissettiriyor.)
 12. The dentist said I have a small cavity that needs to be filled. (Diş hekimim, doldurulması gereken küçük bir çürük olduğunu söyledi.)
 13. I have to get braces next week at the orthodontist’s office, not the dentist. (Gelecek hafta, diş hekiminde değil, ortodontistin ofisinde tel taktırmam gerekiyor.)
 14. My dentist recommended that I use a fluoride toothpaste to strengthen my teeth. (Diş hekimim, dişlerimi güçlendirmek için florürlü bir diş macunu kullanmamı önerdi.)
 15. The dentist numbed my gums before filling my cavity. (Diş hekimim, dişimi doldurmadan önce diş etlerimi uyuşturdu.)
 16. My dentist gave me a referral to an oral surgeon for my impacted wisdom teeth. (Diş hekimim, sıkışmış dişlerim için bir ağız cerrahına yönlendirdi.)
 17. The dentist told me to come back in six months for a check-up. (Diş hekimim,

kontrol için altı ay sonra tekrar gelmemi söyledi.)
18. I have to wear a retainer at night after my braces come off, according to my dentist. (Diş hekimime göre, tel takma işlemi bittikten sonra geceleyin bir retainer takmam gerekiyor.)

 1. The dentist gave me a cleaning and found a small cavity that needed to be filled. (Diş hekimim beni temizledi ve doldurulması gereken küçük bir çürük buldu.)
 2. I’m grateful for my dentist because they have helped me maintain good oral health. (Diş hekimime minnettarım çünkü iyi ağız sağlığına sahip olmama yardımcı oldular.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.