Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ekim 2021

Denizlerde Balıkların Azalmasına Neden Olan Etkenler

Denizlerde Balıkların Azalmasına Neden Olan Etkenler hakkında bilgi.

Denizlerde yaşamakta olan balıklar gün geçtikçe azalmaktadır. Denizler kirlendikçe ve ekosistemi bozuldukça içerisindeki canlıların yuvası olan deniz artık onların ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelir ve canlılar yaşamlarını kaybeder. Böylece nesil tükenmesi sorunu ortaya çıkar.

Özellikle sanayi devriminden sonra fabrikalar kurulduğu için atıkların deniz ve akarsulara bırakılması sorunu ortaya çıkmıştır. Atık bırakma sorunu dışında deniz üzerinden taşımacılık yapılırken özellikle de petrol taşımacılığı yapılırken kaza yaptıklarında taşıdıkları tüm kimyasal maddenin denize saçılması sorunu mevcuttur.

Denizin kirletilmesi dolaylı yoldan deniz canlılarının ölümüne yol açmaktadır. Bir de direk olarak insanların canlıları öldürmesi meselesi söz konusudur. Bilinçsiz avcılık canlıların soyunu hızlıca tüketmektedir. Mevsimi olmayan zamanlarda balık avlanması yavru balıkların ağlara takılmasına neden olur ve nesil sürekliliği kesilir. Yumurtlayıp çoğalamayan balıkların nesli tükenir.

Tüm bunların önüne geçmek için kaçak balık avcılığının ve denizin kirletilmesinin önüne geçilmelidir. Böyle şeyler tespit edildiğinde yetkili güvenlik kuruluşlarına bildirilmelidir. Sahil güvenlik bunlardan biridir.

24-metre-yasagi-uygulamasi-balik-fiyatlarini-5138094_8812_400

Denizlerdeki Balıkların Azalması Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz