Teknolojinin Zararları ile İlgili Münazara

Teknolojinin Zararları ile İlgili Münazara hakkında bilgi.

Teknoloji, günümüz toplumlarının vazgeçilmez bir unsurudur. Teknoloji direk olarak bizi etkileyebildiği gibi dolaylı yoldan da etkileyebilir. Direk olarak etkilemesine hayatımızı kolaylaştıran teknolojik araç ve gereçleri örnek verebiliriz. Dolaylı olarak etkilemesi ise daha çok insanlık adına ve bilimin gelişmesi adına üretilen teknolojilerdir. Bunlar da bizi direk etkileyecek başka teknolojilerin kapısını açarak dolaylı yoldan bizleri etkiler. Her ne kadar teknolojinin faydaları saymakla bitmese de zararları da mevcuttur.

Teknolojinin zararları maddeler halinde şu şekildedir:

– Bazı teknolojik aletler radyasyon yayar ve insan sağlığını tehdit eder.

– Küresel ısınmayı tetikleyen teknolojik yapılar ve araç gereçler mevcuttur.

– Havanın, suyun ve dolayısıyla tüm doğanın kirlenmesine neden olmaktadır.

– Bazı eğlenceli teknolojik cihazların insanlarda bağımlılık etkisi yarattığı bilinmektedir. Zamanın boş yere harcanması aileyle ve tüm çevreyle iletişimin kopmasına kadar varabilecek sonuçlar doğurur. İletişim çatışmaları artar.

– İnsanların yerine makineler görev aldıkça insan tembelleşmektedir.

– İnsan gücü önemini kaybetmeye başladıkça istihdam sorunu çıkmıştır.

– Teknoloji aynı zamanda daha öldürücü silahların yapımını tetikler. Örnek vermek gerekirse kimyasal silahlar.

indir

Teknolojinin Zararları ile İlgili Bilgiler Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

47 yorum

  1. teknolojiden dolayı insanların mahremiyeti diye bir şey kalmadı. Eskiden insanlar arasında olan saygı ve sevgi, çok yakın olmaktan dolayı değerini yitirdi. Bunu da yazın münazaraya.

  2. şu yazıyı şu anda biz görüyorsak teknoloji sayesindedir insan nefsine sahip çıkamazsa her şey zararlıdır zaten insanın nasıl kullandığına başlı tuttuğunuz kalem okuduğunuz kitap yazdığınız defterde bile teknoloji varken bence daha fazla tartışmaya gerek yok zaten teknoloji olmasaydı eğer insan ailesi ile zaman geçirmek istemiyorsa zaman geçirmezdi eski zamanlarda küçük bir soğuk algınlığından bile yaşam kaybı oldukça fazlaydı

  3. münazarada ev ciler gelecek tv ye çıkçaz umarım tv bizi taşır : ) şaka bir yana ciddi çıkçaz okulumuzu tanıtcaklar münazarada iyi laf sokmam lazım çok teşekkürler

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.