Dayanışma ile İlgili Fabl Örnekleri

Bu yazımızda dayanışma ile ilgili fabl örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tavşan ormanda kendi halinde dolaşırken yiyecek aramaya karar verdi. Karnının acıktığını hissedince, açlığa hiç dayanamadığı için hemen gözü etrafta dolaşmaya başladı. Bu nedenle ormanın derinliklerine kadar yoldu. Yürümekten ve aramaktan bitap düşmüştü. Karşısına bir tazı çıktığını fark ettiğinde bu o kadar ani olmuştu ki tazı hemen yanında bitivermişti.

Tavşan kaçmaya, tazı kovalamaya başladı. Tazı, dili dışarıda koştukça koşuyor, tavşan son sürat kaçtıkça kaçıyordu. Tavşan, aç ve yorgun olmasına rağmen can havliyle koşmaya devam ediyordu. Sayısız sıralı ağaçları geçtikçe geçiyordu. Gözü sığınacak bir delik arıyordu. Tazı yorulmak bilmiyordu.

Tavşan birden kendine işaret eden sincabı gördü. Derhal onun yuvasına doğru ilerlemeye başladı. Tazı artık yorulmaya başlamıştı. Tavşan, sincabın evine girdi. Sincap, onları daha önceden uzaktan gördüğünü ve evine doğru geldikleri için doğru zamanı kolladığını söyledi. Tavşan hayatını kurtardığı için sincaba çok teşekkür etti. Tazı gidene kadar sincabın evinden çıkmadı. Tazı gidince sincapla vedalaştı ve ayrıldı.

Ertesi sabah, sincabın evine teşekkür ziyaretin bulundu. Yanından biraz yiyecek vardı. Sincabın bahçeyle uğraştığını gördü. Ona yardım etmek istedi ve işlerin ucundan tuttu. Daha sonra işleri bitince birlikte oturup tavşanın getirdiği yemeği yediler. Tazının şuanki halini tahmin etmeye çalışıp gülerek güzel vakit geçiriyorlardı.

Dayanışma ile İlgili Fabl Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.