Curfew İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Curfew İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Curfew Nedir?

Curfew, genellikle sıkı yönetim altında, belirli bir saatte sokağa çıkma yasağı anlamına gelir. Bu yasak, genellikle halkın güvenliği veya kamu düzenini korumak için uygulanır.

Örnek Cümleler:

 1. The curfew will start at 10 pm tonight. (Sokağa çıkma yasağı bu gece saat 10’da başlayacak.)
 2. The government has imposed a curfew to prevent the spread of the virus. (Hükümet, virüsün yayılmasını önlemek için bir sokağa çıkma yasağı uyguladı.)
 3. I missed the last train and had to walk home before curfew. (Son treni kaçırdım ve sokağa çıkma yasağı başlamadan evime yürümek zorunda kaldım.)
 4. The curfew has been lifted in some areas where the virus is under control. (Virüsün kontrol altında olduğu bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.)
 5. The police are enforcing the curfew strictly. (Polis sokağa çıkma yasağını sıkı bir şekilde uyguluyor.)
 6. The curfew caused a lot of inconvenience for the residents. (Sokağa çıkma yasağı yerliler için birçok zorluk yarattı.)
 7. I had to cancel my plans because of the curfew. (Sokağa çıkma yasağı nedeniyle planlarımı iptal etmek zorunda kaldım.)
 8. The curfew has been extended for another week. (Sokağa çıkma yasağı bir hafta daha uzatıldı.)
 9. The curfew violators will be fined. (Sokağa çıkma yasağı ihlal edenler cezalandırılacak.)
 10. The curfew is necessary to maintain public safety. (Sokağa çıkma yasağı, kamu güvenliğini korumak için gereklidir.)
 11. The curfew has been lifted, and people are finally able to go out and enjoy themselves. (Sokağa çıkma yasağı kalktı ve insanlar sonunda dışarı çıkıp eğlenebiliyorlar.)
 12. The curfew was lifted temporarily for the holiday season. (Sokağa çıkma yasağı tatil sezonu için geçici olarak kaldırıldı.)
 13. The government announced that the curfew will be lifted gradually. (Hükümet, sokağa çıkma

yasağının kademeli olarak kaldırılacağını duyurdu.)
14. The curfew has caused a significant decrease in crime rates. (Sokağa çıkma yasağı suç oranlarında önemli bir düşüşe neden oldu.)

 1. The curfew is in effect until further notice. (Sokağa çıkma yasağı daha fazla duyuruya kadar geçerlidir.)
 2. The police are patrolling the streets during curfew hours. (Polis sokağa çıkma yasağı saatleri boyunca sokaklarda devriye geziyor.)
 3. The curfew has disrupted many businesses and caused significant economic losses. (Sokağa çıkma yasağı birçok işletmeyi bozdu ve önemli ekonomik kayıplara neden oldu.)
 4. The curfew is a necessary measure to slow down the spread of the virus. (Sokağa çıkma yasağı, virüsün yayılmasını yavaşlatmak için gerekli bir önlemdir.)
 5. The curfew is lifted for essential workers and medical emergencies. (Sokağa çıkma yasağı, zorunlu çalışanlar ve tıbbi acil durumlar için kaldırılmıştır.)
 6. The government has received criticism for the way they have enforced the curfew. (Hükümet, sokağa çıkma yasağını uygulama şekli nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.