Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

Cumhuriyet’in Kuruluş Yıllarında Tarımın Ülke Ekonomisi İçindeki Yerini Değerlendiriniz.

Aşağıda cumhuriyetin kuruluş yıllarında tarımın ülke ekonomisi içindeki yerini değerlendiriniz kısaca olarak ele alacağız.

Ülkemiz tarım kültürünün geliştiği bir coğrafyada kurulmuştur. Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte Osmanlı bakiyesi topraklardan da çekilmiştir. Cumhuriyet döneminde tarım politikaları da geliştirilmiştir. Kuruluş yıllarında ülke ekonomisinin gelişmesinde tarıma yatırımlar da yapılmıştır. Yeni kurulan ülkenin her alanda gelişim göstermesi ekonomik kalkınma oluşturması bakımından önemlidir.

Ülkenin verimli topraklarında verimli ürünler üzerinde gerçekleştirilen yatırımlar ekonomiye bir katkı oluşturmuştur. Tarımda makineleşme sağlanmıştır. Modern ve çağdaş tarım teknolojileri kazandırılmaya çalışılmıştır. Günümüzde tarım teknolojileriyle birlikte sürekli gelişim göstermektedir. Cumhuriyetin kurulmasından bu yana tarım sürekli olarak gelişmektedir. Tarımın gelişmesinde toprak verimliliğinin arttırılması, ürün verimliliğinin arttırılması için bilimsel çalışmalar da yapılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz