Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

Atatürk Dönemi’nde Sağlık Alanında ve Sosyal Alanda Yapılan Çalışmalara Bakarak Devletin Bu Konulara Nasıl Yaklaştığını Söyleyiniz.

Aşağıda Atatürk döneminde sağlık alanında ve sosyal alanda yapılan çalışmalara bakarak devletin bu konulara nasıl yaklaştığını söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının ardından kurucu ilkeler doğrultusunda birçok devrim yapılmıştır. Eğitim, öğretim, sosyal, kültürel, siyasi, ekonomik alanda yapılan yatırımlar kalkınma sürecinin birer parçaları olarak gerçekleştirilmiştir.

Sağlık alanında hastanelerin kurulması, ilaçların tedarik edilmesi, tıp fakültelerinin kurulması ve doktorların yetiştirilmesi sağlık yatırımları kapsamında değerlendirilmelidir. Çağdaş ve medeni bir toplum olmak için sağlığın gelişmesi insana verilen önemi gösterir. Sosyal alanda da dil, tarih ve kültür alanında çeşitli müesseseler kurulmuş ve yayınlara hız verilerek kılık ve kıyafet yenilikleri de yapılmıştır. Böylece muasır medeniyetler seviyesine çıkma arzusu yerine getirilmeye çalışılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz