Crossword İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Crossword İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Crossword İle İlgili Cümleler

Crossword, kelime bilgisini geliştirmek için kullanılan bir bulmaca türüdür. Aşağıda, crossword kelimesinin İngilizce cümle içinde kullanıldığı 20 örnek cümle yer almaktadır.

 1. Crossword puzzles are a great way to pass the time on a long flight. (Crossword bulmacaları uzun bir uçuşta zaman geçirmenin harika bir yoludur.)

 2. I love doing crossword puzzles with my grandmother. (Büyükannemle birlikte crossword bulmacaları yapmayı çok seviyorum.)

 3. Can you help me solve this crossword clue? (Bu crossword ipucunu çözmeme yardımcı olabilir misin?)

 4. The crossword in today’s newspaper is particularly difficult. (Bugünkü gazetede yer alan crossword bulmacası özellikle zor.)

 5. Crosswords can be a fun way to challenge your mind. (Crossword bulmacaları zihnini zorlamak için eğlenceli bir yol olabilir.)

 6. I’m stuck on this crossword puzzle and can’t seem to figure out the answer. (Bu crossword bulmacasında takıldım ve cevabı bulamıyorum gibi görünüyor.)

 7. The crossword editor for the New York Times is known for creating challenging puzzles. (New York Times için crossword editörü, zorlayıcı bulmacalar oluşturmakla tanınır.)

 8. I always keep a crossword book in my bag for when I have some free time. (Boş zamanlarımda crossword kitabımı her zaman çantamda bulundururum.)

 9. My mother and I enjoy working on crossword puzzles together. (Annemle birlikte crossword bulmacaları yapmaktan keyif alıyoruz.)

 10. The local newspaper has a crossword puzzle in every Sunday edition. (Yerel gazete her Pazar crossword bulmacası yayınlıyor.)

 11. I find it relaxing to do a crossword puzzle before bed. (Yatmadan önce crossword bulmacası yapmak rahatlatıcı buluyorum.)

 12. This crossword puzzle is so hard, I think I need to cheat and look up some answers. (Bu crossword bulmacası çok zor, sanırım hile yaparak bazı cevapları aramam gerekiyor.)

 13. Crosswords are a popular pastime among seniors. (Crossword bulmacaları yaşlılar arasında popüler bir zaman geçirme şeklidir.)

 14. I completed the crossword

span> puzzle in record time! (Crossword bulmacasını rekor bir sürede tamamladım!)

 1. Crosswords are a great way to learn new vocabulary words. (Crossword bulmacaları yeni kelime dağarcığı öğrenmek için harika bir yoldur.)

 2. My dad and I have a friendly competition to see who can complete the crossword puzzle faster. (Babamla daha hızlı şekilde crossword bulmacasını tamamlayabilen kişiyi görmek için dostça bir yarışımız var.)

 3. The crossword in this week’s magazine was so challenging that I had to give up. (Bu haftanın dergisindeki crossword bulmacası o kadar zordu ki vazgeçmek zorunda kaldım.)

 4. Crosswords are a popular feature in many newspapers and magazines. (Crossword bulmacaları birçok gazete ve dergide popüler bir özelliktir.)

 5. I like to do a crossword puzzle while I’m waiting for my doctor’s appointment. (Doktor randevumu beklerken crossword bulmacası yapmayı seviyorum.)

 6. I solved the final clue of the crossword puzzle and felt a sense of accomplishment. (Crossword bulmacasının son ipucunu çözdüm ve bir başarı hissi yaşadım.)

(Cümlelerdeki İngilizce kelimelerin Türkçe anlamları için kullanılan dil modelinin verileri baz alınmıştır.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.