Correspondent İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Correspondent İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Correspondent

Türkçe Anlamı: Muhabir, muhabirlik yapan kişi

Örnek Cümleler:

 1. The correspondent is reporting live from the scene of the accident. (Muhabir, kaza yerinden canlı yayın yapıyor.)
 2. The newspaper hired a new correspondent to cover the political beat. (Gazete, siyasi muhabirlik yapmak üzere yeni bir muhabir işe aldı.)
 3. The correspondent interviewed the CEO of the company. (Muhabir, şirketin CEO’suyla röportaj yaptı.)
 4. The war correspondent wrote a gripping account of the battle. (Savaş muhabiri, savaşın etkileyici bir anlatımını yazdı.)
 5. The correspondent covered the royal wedding for the news agency. (Muhabir, haber ajansı için kraliyet düğününü takip etti.)
 6. The foreign correspondent speaks several languages fluently. (Yabancı muhabir, birkaç dilde akıcı bir şekilde konuşur.)
 7. The correspondent received a Pulitzer Prize for her investigative reporting. (Muhabir, araştırmacı gazeteciliği nedeniyle bir Pulitzer Ödülü kazandı.)
 8. The sports correspondent covers all the major events in the world of sports. (Spor muhabiri, spor dünyasındaki tüm önemli etkinlikleri takip eder.)
 9. The correspondent filed a report on the refugee crisis. (Muhabir, mülteci krizi hakkında bir rapor sundu.)
 10. The correspondent was embedded with the troops in Afghanistan. (Muhabir, Afganistan’daki birliklerle gömülüydü.)
 11. The correspondent wrote a scathing article about the government’s corruption. (Muhabir, hükümetin yolsuzluğu hakkında acımasız bir makale yazdı.)
 12. The business correspondent provides analysis and commentary on the stock market. (İş muhabiri, hisse senedi piyasası hakkında analiz ve yorumlar sunar.)
 13. The correspondent was the first to report on the earthquake. (Muhabir, deprem hakkında ilk haberi veren oldu.)
 14. The war correspondent risked her life to cover the conflict. (Savaş muhabiri, çatışmayı takip etmek için hayatını riske attı.)
 15. The political correspondent has inside sources in the government. (S
 1. The political correspondent has inside sources in the government. (Siyasi muhabirin hükümet içinde gizli kaynakları var.)
 2. The correspondent traveled to the Middle East to cover the conflict. (Muhabir, çatışmayı takip etmek için Orta Doğu’ya seyahat etti.)
 3. The entertainment correspondent interviewed the cast of the new movie. (Eğlence muhabiri, yeni filmin kadrosuyla röportaj yaptı.)
 4. The correspondent wrote a feature story on the history of the city. (Muhabir, şehrin tarihine dair bir özellik yazısı yazdı.)
 5. The foreign correspondent was expelled from the country for her reporting. (Yabancı muhabir, haberciliği nedeniyle ülkeden sınır dışı edildi.)
 6. The correspondent submitted an article on climate change for the magazine. (Muhabir, dergi için iklim değişikliği hakkında bir makale sundu.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.