Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Coğrafi Keşifler Zamanında Yaşayan Bir Kaşif Olsaydınız Nereyi Keşfetmek İsterdiniz Niçin?

Bu yazımızda coğrafi keşifler zamanında yaşayan bir kaşif olsaydınız nereyi keşfetmek isterdiniz niçin kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Coğrafi Keşifler, yeni ada, liman ve karaların keşfedildiği bir keşif sürecidir. 15. ve 16. yüzyılda önemli ticaret merkezlerinin kurulması ve geliştirilmesi için yapılmıştır. Doğu ticaret yollarının Müslümanların eline geçmesi batıda bu hareketin başlamasına neden olmuştur.

Coğrafi Keşifler döneminde yaşama ihtimalim olsaydı, birçok adaların keşfedilmesinde öne çıkardım. Çünkü adaların iskan edilmesi, imar edilmesi ile birlikte ada hayatına olan merakım ve denizler ortasında durulması gereken ve ihtiyaçların karşılanması gereken bir durak olması özelliğiyle ada kaşifi olarak bilinirdim. Adalar, denizlerde sığınılacak bir liman olarak hizmet vermeli ve kara suları içinde kala ülkelerin hakimiyetinde bulunmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. gül dedi ki:

    Coğrafi keşifler zamanında yaşayan bir kaşif olsaydım kesinlikle Mısır’ı keşfetmek isterdim. Çünkü ben Mısır’daki Nil Nehri ve deltasını çok merak ediyorum. Orayı çok büyülü buluyorum.

Yorum Yaz