Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Kristof Kolomb ve Arkadaşları Aylarca Süren Deniz Yolculuğu İçin Nasıl Bir Hazırlık Yapmış Olabilirler?

Kristof Kolomb ve arkadaşları aylarca süren deniz yolculuğu için nasıl bir hazırlık yapmış olabilirler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Coğrafi Keşiflerin yaşandığı yıllarda dönemin en iyi şartları yaşanmaktaydı. Bu şartlar gemicilik alanında şuan yaşanan uçak sanayi kalkınması gibi yaşanmaktaydı. Bütün bunlara rağmen üst düzey gemicilik ve denizcilik faaliyetlerine istinaden deniz seferleri aylarca sürebiliyordu. Okyanus seyahatleri oldukça uzun sürmekteydi. Bunun için gemi mürettebatının iaşesini temin etmek gerekiyordu.

Kristof Kolomb ve arkadaşları aylarca süren deniz yolculukları için yiyecek ve içecek stoğu yapmış olabilirler. Kendilerine bir güzergah çizerek önemli limanlarda durup alışveriş yapmış ve konaklamış olabilirler. Deniz açıklarında yol alırken, demir atıp dinlenmiş ve sonradan yollarına devam etmiş olabilirler. Hava durumuna göre yol alarak ilerlemiş olabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. betül dedi ki:

    Kristof Kolomb ve arkadaşları aylarca süren deniz yolculuğu için uzun bir hazırlık süreci yapmış olabilirler. Bu deniz yolculuğu için konserve türü yiyecekleri depolamışlardır. Sağlık malzemeleri ve herhangi bir olumsuza karşı tedbirler almışlardır.

Yorum Yaz