Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Çocukluk ile Yetişkinlik Dönemlerinde Sorumluluklarımız Nasıl Değişmektedir Örnek Vererek Açıklayınız.

Bu yazımızda çocukluk ile yetişkinlik dönemlerinde sorumluluklarımız nasıl değişmektedir örnek vererek açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar doğar, büyür, yaşanır ve ölürler. Bebeklik dönemi, ilk çocukluk, çocukluk dönemi, yetişkinlik dönemi ve yaşlılık dönemlerinden geçerler. Bu dönemlerde çeşitli örf ve adetlere ya da hayat şartlarına göre bazı kararlar alırlar ve bazı vetirelerden geçerler.

İlk çocukluk ve çocukluk dönemleri eğitim ve öğretim dönemleridir. Bu dönemde bireyler okullarda eğitim görerek sorumluluklarını yerine getirirler. Yapmaları gereken ders çalışmak, ödev yapmak, anne ve babalarının sözlerinden çıkmamaktır. Yetişkinlik döneminde ise okul hayatı biter, iş ve aile hayatı başlar. Bireyler kendilerine, ailelerine bakmak, geçimlerini temin etmek zorunda kalarak hayatlarına devam ederler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. semih dedi ki:

    Çocukluk ile yetişkinlik dönemlerinde sorumluluklarımız nasıl değişiyor insan hızına yetişemiyor. Çocukken her şey güllük gülistanlık olur. Dert tasa ekmek kavgası hiç bir şey umurumuzda olmaz. Yetişkinlik dönemi öyle mi ? Birden pek çok sorumluluğu sırtlarsın hiç farkında olmadan.

Yorum Yaz