Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2020

Çocuk Kalbi Kitabının Özeti

Enrico, İtalya’nın bir mahalle okulunda 3. sınıfa yeni başlamıştır. Yeni okulunda tanıştığı yeni öğretmenini başta sevmeyen Enrico, eski öğretmenini aklına getirdikçe üzülmüştür ancak zaman geçtikçe Enrico, yeni öğretmenine ısınmış ve onu sevmeye başlamıştır.

Günlerden bir gün okula giderken bir çocuğun atlı tramvay yoluna düştüğünü görmüştür ve ardından Robetti isimli çocuğun düşen çocuğa yardımcı olduğunu görür. Robetti, düşen çocuğa yardım etmeye çalışırken ayağı tramvayın altında kalmıştır. Enrico ise gördüklerinden dolayı oldukça üzülmüştür.

cocuk_kalbi1Başka bir gün ise Enrico’nun eğitim gördüğü sınıfa Calabriali adında bir yeni öğrenci gelmiştir. Bu yeni öğrenci öğretmenin desteği ile sınıfa uyum sağlamaya başlamıştır. Enrico, yeni gelen öğrencinin bu uyum sürecinden de etkilenmektedir.

Yine günlerden bir gün Enrico; annesi ve kız kardeşiyle fakir bir kadına çamaşır götürmüşlerdir gittikleri evde ise kapının açılmasıyla Enrico içeride sınıf arkadaşını görmüştür. Evert Enrico’nun gördüğü çocuk tam da onun sınıf arkadaşı Crossi’dir. Babası olmayan ve yoksul bir ailenin oğlu olan Crossi, tek başına karanlık bir odada ödev yapmaya çalışıyordu. Bu durum Enrico ile birlikte annesini de üzmüştür ve bunun sonucunda Enrico’nun annesi bu aileye yardım elini uzatarak para yardımı yapmıştır.

Kitabın son bölümlerinde ise Enrico, anne ve babasına karşı saygısız bir çocuk olmaya başlamıştır ve bu durum sonucunda anne ve babası ılımlı yaklaşarak Enrico’ya nasihatler vermiştir.

Çocuk Kalbi Kitabının Kısa Özeti Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. gamze dedi ki:

  Kitabın ortasında bitmiş yeterli değil👎🏼

 2. msp adim oynayn eklesin sindrella323 dedi ki:

  cok hoşuma gitmedi acikcasi

  1. sema dedi ki:

   işte türkçe ödevimde kullandım kısa ve anlaşılır olmuş öğretmen beğendi

 3. Anonim dedi ki:

  Aralarda çok şey bırakmışsın

Yorum Yaz