Çevreyi Korumanın Önemini Anlatan Paragraf Kısa

Bu yazımızda çevreyi korumanın önemini anlatan paragraf kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sanayileşmenin başlamasıyla dünya yeni bir çağın içine girmiştir. Makineleşme hızla yayılarak bütün dünyayı her alanda etkisi altına almıştır. Fabrikalaşma artarken, buna bağlı olarak şehirleşme de artmıştır.

Bütün bu artışlar içinde insan – çevre ilişkisi çevre aleyhine gelişmiştir. Beşeri faaliyetler sonucu tahrip edilen tabiatta, çevre sorunlarının yaşanması ve kirliliklerinin meydana gelmesi söz konusu olmuştur.

Çevre sorunları arttıkça, canlılık faaliyetleri azalarak devam etmektedir. Başta insanlar olmak üzere bütün canlılar olumsuz etkilemektedir. Hayvan ve bitkilerin nesli tükenmektedir.

Çevrenin korunması, insan hayatının riskten kurtulmasını, bitki ve hayvanlarının neslinin tükenmesinin önlenmesini, iklimlerin düzenli hale gelmesini, mevsim geçişlerinin zamanında yaşanmasını, çölleşme, kuraklaşma, çoraklaşma, buzullaşma gibi faaliyetlerin sona ermesini sağlayacaktır.

4 yorum

  1. beğendim ben emeğinize sağlık, çevrenin korunmasıyla ilgili paragraf kısa olmuş tam da düşündüğüm gibi güzel hazırlanmış, her beğendiğim yazıya güzel bir yorum yazarım ben :)

  2. çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, çevreyi korumanın önemi kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.