Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

Çevrenizdeki Kişileri Enerji Konusunda Tasarruflu Buluyor Musunuz Niçin?

Bu yazımızda çevrenizdeki kişileri enerji konusunda tasarruflu buluyor musunuz niçin kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Enerji insanların fiziksel ve kimyasal olarak ihtiyaç duydukları bir şeydir. Özellikle fiziksel enerji insanların hayatına devam etmesinde zaruri ve temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlar. Yeme, içme, barınma, ısınma, korunma, eğitim, sağlık ihtiyaçlarının karşılanması yer altı ve yer üstü kaynaklarının enerji olarak kullanılması sayesinde yerine gelmektedir.

Çevremizde enerji konusunda tasarruf sahibi ya da israf eden insanlar oldukça fazladır. Özellikle ısınma ve aydınlanma konusunda insanlar enerjinin israf olmasını önemsememektedir. Faturaların kabarık gelmesi insanları frenlese de doğalgaz, elektrik ve su gibi enerji kaynakları ve enerjiye tebdil edilebilen kaynakların insanlar tarafından israf edilmesinin önüne geçilmesi enerji sarfiyatını azaltır ve enerji kaynaklarının ömrünü uzatır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ışıl dedi ki:

    Ben enerji konusunda tasarruflu olan annem üzerine kimseyi tanımam. Ben dahil tüm aile bireylerine su harcama konusunda müdahale eder gereksiz yere ışık açmaz. Elektrikli aletleri kontrollü kullanır.

Yorum Yaz