Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Çevremizde, Evimizde ve Okulumuzda Kullanmadığımız Eşyaları Geri Dönüşüme Nasıl Kazandırırız? Bu Atıklar ile Neler Yapabiliriz? Nasıl Tekrar Kullanabiliriz?

Aşağıda çevremizde, evimizde ve okulumuzda kullanmadığımız eşyaları geri dönüşüme nasıl kazandırırız bu atıklar ile neler yapabiliriz nasıl tekrar kullanabiliriz kısaca olarak ele alacağız.

Çevre kirliliklerinin azaltılması için geri dönüşüm ve geri kazanım sistemlerinin ve tesislerinin kurulması ve geliştirilmesi gerekir. Bunun için de geri kazanımı ve geri dönüşümü mümkün olan atıkların ayrıca toplanması gerekir. Atıkların ayrıştırılmasında bireylere de görevler düşer.

Mutfaklarda atıkların kağıt, metal, plastik ve cam olarak ayrıştırılması gerekir. Bu atıkların belediyenin belirlediği yerlere bırakılması ya da belediye görevlilerine teslim edilmesi gerekir. Geri dönüşüm ve geri kazanım tesislerinde yeniden ham madde olarak kaynak oluşturulmasıyla kağıtlar, metaller, camlar ve plastikler farklı ürünler olarak kullanıma hazır hale gelir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Çevremizde, Evimizde ve Okulumuzda Kullanmadığımız Eşyaları Geri Dönüşüme Nasıl Kazandırırız? Bu Atıklar ile Neler Yapabiliriz? Nasıl Tekrar Kullanabiliriz? hemen yazdım, Kahramanmaraş okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

  2. özlem dedi ki:

    Mrb ödev sayfası süper ötesi çok hoşuma gitti, 5 yıldızı hak ediyor Çevremizde, Evimizde ve Okulumuzda Kullanmadığımız Eşyaları Geri Dönüşüme Nasıl Kazandırırız? Bu Atıklar ile Neler Yapabiliriz? Nasıl Tekrar Kullanabiliriz? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz