Çevre Sorunları Nedeniyle Ortaya Çıkan Hastalıklar Nelerdir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Çevre Sorunları Nedeniyle Ortaya Çıkan Hastalıklar Nelerdir?

Aşağıda çevre sorunları nedeniyle ortaya çıkan hastalıklar nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde yaşanan en büyük sorunların başında çevre sorunları gelmektedir. Çevre sorunları dünyamızda lokal ya da küresel olarak meydana gelmektedir. Çevre sorunları bütün insanları ve insanlığı yakından ilgilendirmektedir. Çevre sorunları daha çok çevre kirliliklerinin yaşanmasıyla ortaya çıkmaktadır.

Çevre kirlilikleri, hava kirliliği, su kirliliği, ses kirliliği, ışık kirliliği, toprak kirliliği olarak meydana gelmektedir. Bütün bu kirlilikler canlı hayatını olumsuz etkilemektedir. Çevre kirlilikleri insanların sağlık sorunları yaşamasına da neden olmaktadır. Çevre kirliliklerinin yaşanması salgın hastalıklara, bulaşıcı hastalıklara neden olmaktadır.

Çevre sorunlarının yaşanması nedeniyle kemik erimesi, tümör oluşumu, kanser oluşumu gibi hastalıklar yaşanmaktadır. KOAH hastalığı, akciğer kanseri, karaciğer yetmezliği, kalp yetmezliği gibi hastalıklar da çevre sorunları nedeniyle meydana gelmektedir. Çevre sorunlarının yaşanması en çok kanser hastalıklarının yaşanmasına neden olmaktadır.

Çevre sorunlarının ayrıca salgın ve bulaşıcı hastalıklara neden olmasının ayrıca olumsuz etkiler oluşturması çok tehlikelidir. Bu nedenle çevre sorunlarının küresel çözümlerle çözülmesi gerekmektedir. Çevre sorunlarının önlenmesinde insanlara önemli görevler düşmektedir.

Atıkların ayrıştırılması, enerji tasarrufunun sağlanması ve doğal çevrenin korunması çevre sorunlarının azalması anlamına gelmektedir. Böylece çevre sorunlarının azalması sağlık sorunlarının da önlenmesine neden olmaktadır. Çevre ve sağlık ilişkisi bu şekilde meydana gelmektedir. Çevre korunursa sağlık da korunur.

Çevre Sorunları Nedeniyle Ortaya Çıkan Hastalıklar Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hamza dedi ki:

    Çevre sorunları pek çok hastalığı peşinden sürükler. Mesela hava kirliliği nedeni ile insanlar KOAH, Akciğer kanseri, Astım ve Bronşit gibi hastalıklara yakalanır. Suyun kirliği de pek çok bulaşıcı hastalıklara neden olur.

Yorum Yaz