Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

İçinde Emek, Çalışmak, Alın Teri, Kazanç, Ekmek, Mutluluk ve Huzur Kelimeleri Geçen Deneme

Aşağıda içinde emek, çalışmak, alın teri, kazanç, ekmek, mutluluk ve huzur kelimeleri geçen deneme kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatları boyunca ihtiyaçları doğrultusunda yaşarlar. İnsani ihtiyaçlarımız, zaruri ve hususi olarak ayrılmaktadır. İnsanlar meslek sahibi olarak geçimlerini sürdürürler. Geçim sıkıntısı çekmemek için insanlar çalışmak zorundadır. Alın teri ile elde ettikleri kazançları ile ailelerine bakarlar.

Ailelerin eğitim, öğretim, ulaşım, iletişim ihtiyaçlarını karşılamak bazı insanlar için ikinci tür ihtiyaçlardır. Çünkü ilk olarak barınma, beslenme ve korunma ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. İnsanların huzur ve mutluluk içinde yaşaması ancak bu şekilde mümkün olabilir. aksi halde asgari müşterekleri yakalamak mümkün değildir.

İnsanların çok çalışması, ekmeğinde olduklarını gösterir. Ekmeğinde olmak samimi bir şekilde çalışmak ve geçim derdinden başka bir derdi olmamak, kişisel menfaat ya da hırs peşinde koşmamak anlamlarına gelmektedir. İnsanlar için çalışmak vaz geçilmezdir. Bu nedenle insanların eğitim planlaması yapması gerekir.

Eğitim planlaması yapmak hayat planlaması yapmaktır. Evlilik, meslek ve benzeri her şey insanların eğitim planlamasına bağlıdır. Eğitim sayesinde insanların ihtiyaçlarının doğrudan karşılanması mümkün olmayabilir. Bunun için insanların üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerekir. Sorumluluk sahibi insanlar bir meslek ve bir yuva sahibi olabilir.

Çalışmak, alın teri dökmek ve mutluluk ve huzur içinde yaşamak için insanların samimi bir şekilde en dürüst yollardan kazanç elde etmesi gerekir.

İçinde Emek, Çalışmak, Alın Teri, Kazanç, Ekmek, Mutluluk ve Huzur Kelimeleri Geçen Deneme Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. EMİRHAN dedi ki:

    Teşekür ederim Elinize sağlık kısa ve güzel olmuş ödevi bitirdim bugün rahatım artık

Yorum Yaz