Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Cesaret İle İlgili Hikaye Örnekleri

Bu yazımızda cesaret ile ilgili hikaye örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kadir arkadaşlarıyla birlikte köylerinde bulunan derenin kenarlarında gezmeyi çok severdi. Her fırsatta derenin kenarına giderek vakit geçirirlerdir. Derenin yanındaki koca çınar ağacına bir de ahşap ev yapmışlardı.

 

Okulun tatil olduğu günlerde Kadir ve arkadaşları yanlarına erzaklar alarak bu evde kalırlar, doğada vakit geçirirlerdi. Doğada geçirdikleri vakit nispetinde farkında olmadan çocuk akıllarıyla da birçok gözlem yaparlardı.

Yaz aylarında ve sürekli ahşap evlerine gidip geldikleri bir dönemde, arkadaşlarıyla birlikte kampa girmeye karar veren Kadir, hazırlıklarını yaparak derenin kenarına geldi. Herkes eşyalarını ahşap eve bırakmıştı. Civarda gezmek ve dereye girip serinlemek istediler.

Hep birlikte üstlerini değiştirip, dere boyunca ilerleyerek uygun bir ortam aradılar. Kadir bu esnada, derenin kıyısından ilerliyordu. Arkadaşları da onu takip etmeye başladılar. Kadir durdu, ayaklarını iyice suya soktu. Elleriyle başını yıkadı.

O esnada eline bir su yılanı tesadüf eden Kadir, elini kaldırdı, beyaz bir yılan gördü, tuttuğunu fark etti. Arkadaşları bağırmaya başladı. Kadir korktuğunu belli etmeyerek büyük bir cesaretle yılanı dereye doğru savurdu.

Bu olaydan sonra Kadir’in ismi, Cesur Kadir kaldı. Arkadaşları cesaretine hayran kaldılar. Bir iş olduğundan onun fikrini alır ve onun yapmasını beklerlerdi. Böylece Kadir, doğal bir lider edasıyla arkadaşlarına öncülük ederdi. Kadir de arkadaşları da bundan çok memnundu.

Cesaret insana özgüven veriyordu. Kadir de bu durumdan istifade ediyordu. Hayatı boyunca köyde yaşayan her çocuk Kadir gibi cesur olabilirdi.

Cesaret İle İlgili Hikaye Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Elvin dedi ki:

  Çok güzel olmuş kim yaptıysa eline sağlık

 2. Anonim dedi ki:

  Hiç güzel degil

  1. Nurullah Güngör dedi ki:

   Çok güzel senin gibiler bilmez

 3. Songul dedi ki:

  Cesaret ile ilgili hikayeler ararken bu örneği buldum ne uzun ne kısa bir örnek olmuş bence ödevim için gayet ideal bir örnek. Ödevime çok yaradı elinize sağlık.

Yorum Yaz