Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Can Pazarı Deyiminin Anlamı Kısaca

Savaş ve barış kavramları birbirine zıt ancak bir o kadar da birbirleri ile bağlantılı kavramlardır. Barış ortamının olduğu ortamda ise bireyler huzurlu ve mutludurlar bu nedenle de çalışırlar ve üretirler bu durum da ülkelerine faydalı olur çünkü ürettikçe ülkelerini daha ileri seviyeye taşırlar. Bu nedenle de barış ortamı insanların huzur bulduğu mutlu ortamlardır.

Eğer bir toplumda savaş yaşanıyorsa o toplumda huzursuzluk, mutsuzluk hatta ölümler bile yaşanmaktadır. Savaşın olduğu toplumda bireyler can kaygıları yaşarlar ve ölmekten korkarlar tıpkı diğer insanlar gibi.. Çünkü savaş ortamı gergin ve tehlikeli bir ortamdır ve ülkeler birbirleri ile savaşmaya başladıklarında o savaştaki tüm insanlar bundan olumsuz açıdan son derece etkilenirler. Böyle ortamlarda bireyler kendi canının derdine düşer ve kendi canını kurtarmaya çalışır bu durumlar için de “Can pazarı” deyimi kullanılmaktadır. Can pazarı olarak ifade edilen yerlerde insanlar kendi canlarını korumaya çalışırlar ve adeta yaşamak için çaba gösterirler.

Can Pazarı Deyiminin Anlamı Nedir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz