Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Çalışmadan Emek Vermeden Sadece Yetenekle Sanatçı Olunur Mu Neden?

Bu yazımızda çalışmadan emek vermeden sadece yetenekle sanatçı olunur mu neden kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sanat, duygu ve düşünce varlığının davranış olgunluğuna dönüşmesiyle meydana gelir. Sanat, bir topluma ait olarak ortaya çıkar ve küresel ölçekte insani değerlerle kıymet kazanır. Sanat, etik olarak kültürel bir şekilde ortaya çıksa da evrenselliği insanlık nispetinde kabul görür.

Sanat, bilim, teknik, edebiyat, felsefe, inanç ile birleşerek meydana gelir. Bu sanata bir derinlik ve özgünlük katar. Sanat, özü meydana çıkarmada bir olgunlukla hareket etme şeklinde ortaya çıkar. Sanatın kalıcılığı, zaman içinde insanlar tarafından kabul görmesiyle sağlanır.

Sanatçılık, sanatı doğru ve dürüst icra etme, sanat değer, tutum ve yargılarına bağlı kalmakla mümkündür. Sanatçının, duygu, düşünce bütünlüğünün davranış olgunluğuna yansıması, çalışmak ve çabalamakla mümkündür.

Başarı çalışmanın değil, çabalamanın bir karşılığı olmalıdır. Yaratıcı düşünce ve samimi duygulardaki olgun davranışlar ancak bu çabanın ürünü olabilir. Bu bakımdan emek, çalışkanlık, sabır, sadakat sanatı ve sanatçıyı var eden, yoğuran şeylerdir.

Doğuştan sahip olunan yeteneğin iyi yönde kanalize edilmesi ve tercihlerin doğru yapılmasıyla körelmesinin engellenmesi mümkündür. Yeteneği var eden ve koruyan yaratıcı düşüncedir. Bu bakımdan sanatçı ruhunun oluşmasındaki bu temel taşlarının, yine bir emek nispetinde kalıcılık ve gelişmişlik içinde oluşması gerekir.

Sanatçı olabilmek, emek, sabur, çalışkanlık, azim, eleştiriye tahammül, pes etmemek, kültürel ve etik olarak değer, tutum ve normlara bağlı kalarak özgünlük kazanmakla mümkün olmaktadır. Bunun için çalışıp çabalamadan sanatçı olmak mümkün değildir.

Çalışmadan Emek Vermeden Sadece Yetenekle Sanatçı Olunur Mu Neden Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Beren dedi ki:

    Çalışmadan emek vermeden sadece yetenekle sanatçı olunur mu neden sorusuna açıklayacak ve bilgi vererek çok güzel cevap vermişsiniz bence son derece aydınlatıcı bir konu olmuş.

Yorum Yaz