Cake İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Cake İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Cake

Cake, Türkçe’de “kek” veya “pasta” anlamına gelir. İşte cake kelimesinin kullanıldığı 20 örnek cümle:

 1. I baked a chocolate cake for my sister’s birthday. (Kız kardeşimin doğum günü için bir çikolatalı kek pişirdim.)
 2. We had cake and coffee for breakfast. (Kahvaltıda kek ve kahve içtik.)
 3. This cake is delicious. What’s in it? (Bu kek çok lezzetli. İçinde ne var?)
 4. The wedding cake was five tiers high. (Düğün pastası beş katlıydı.)
 5. She decorated the cake with fresh berries and whipped cream. (Keki taze meyveler ve krema ile süsledi.)
 6. I’m on a diet, so I can’t eat cake. (Diyetteyim, o yüzden kek yiyemem.)
 7. Do you want a piece of cake? (Kekten bir dilim ister misin?)
 8. He made a mistake and the cake fell apart. (Hata yaptı ve kek parçalandı.)
 9. She bought a cake from the bakery for the office party. (Ofis partisi için fırından bir kek aldı.)
 10. The kids had fun decorating the cake with icing and sprinkles. (Çocuklar pastayı glazür ve şekerlemelerle süslemekten keyif aldılar.)
 11. My grandmother’s cake recipe is a family secret. (Büyükannemin kek tarifi aile sırrıdır.)
 12. The cake was so big that we couldn’t finish it. (Kek o kadar büyüktü ki bitiremedik.)
 13. The baker used high-quality ingredients to make the cake. (Fırıncı keki yapmak için yüksek kaliteli malzemeler kullandı.)
 14. She blew out the candles on her birthday cake and made a wish. (Doğum günü pastasındaki mumları söndürdü ve dilek tuttu.)
 15. My mom always makes a cake for special occasions. (Annem her özel durumda kek yapar.)
 16. The chef created a unique cake that combined sweet and savory flavors. (Şef tatlı ve tuzlu lezzetleri birleştiren benzersiz bir kek yarattı.)
 17. We’re going to have cake and champagne to celebrate our engagement. (Nişanımızı kutlamak için kek ve şampanya içeceğiz.)
 18. The cake was decorated with a beautiful sugar rose. (Kek, güzel bir şeker gülü ile süslendi.)
 19. She ordered a custom cake with her favorite cartoon character on it. (En sevdiği çizgi film karakteri olan özel bir kek sipariş etti.)
 20. The restaurant’s signature dessert is a rich chocolate cake served with vanilla ice cream. (Restoranın imza tatlısı, vanilya dondurması ile servis edilen zengin çikolatalı kek.)
 1. I always add a pinch of salt to my cake batter to enhance the flavor. (Lezzeti artırmak için her zaman kek hamuruma bir tutam tuz eklerim.)
 2. The children had a blast decorating the cake with colorful frosting and sprinkles. (Çocuklar renkli glazür ve şekerlemelerle pastayı süslerken çok eğlendiler.)
 3. She baked a lemon cake with a tangy glaze for the bake sale. (Fırın satışı için ekşi bir glazürle limonlu bir kek pişirdi.)
 4. The birthday girl requested a rainbow cake, so we made a colorful layered cake with bright frosting. (Doğum günü kızı gökkuşağı keki istedi, bu yüzden parlak bir glazürle renkli katmanlı bir kek yaptık.)
 5. He took a slice of cake and a cup of coffee to enjoy on the patio. (Bahçede keyifli bir an için bir dilim kek ve bir fincan kahve aldı.)
 6. The bakery’s display case was full of beautifully decorated cakes and pastries. (Fırının tezgahı, güzelce süslenmiş kekler ve pastalarla doluydu.)
 7. She decided to make a gluten-free cake for her friend who has celiac disease. (Çölyak hastalığı olan arkadaşı için glütensiz bir kek yapmaya karar verdi.)
 8. The wedding cake was adorned with delicate sugar flowers and edible pearls. (Düğün pastası, zarif şeker çiçekleri ve yenilebilir incilerle süslendi.)
 9. We went to a fancy restaurant and ordered the chocolate lava cake for dessert. (Şık bir restorana gittik ve tatlı olarak çikolatalı lav keki sipariş ettik.)
 10. She used a bundt cake pan to make a beautiful and unique cake shape. (Farklı ve güzel bir kek şekli yapmak için bir tüp kek kalıbı kullandı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.