Bulunduğunuz Şehrin Yöneticisi Olsaydınız Şehrin Elektrik Enerjisini Üretmek İçin Hangi Kaynaktan Yararlanırdınız? Seçiminizin Sebebini Kaynağın Maliyeti, Erişilebilirliği, Üretim Kolaylığı, Toplum, Teknoloji ve Çevresel Etkileri Üzerinden Açıklayınız.

Aşağıda bulunduğunuz şehrin yöneticisi olsaydınız şehrin elektrik enerjisini üretmek için hangi kaynaktan yararlanırdınız seçiminizin sebebini kaynağın maliyeti, erişilebilirliği, üretim kolaylığı, toplum, teknoloji ve çevresel etkileri üzerinden açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Bir şehrin yöneticisi olsaydım elektrik enerjisinin üretiminde rüzgargüllerini kullanırdım. Diğer yenilenebilir enerji sistemlerine göre kurulumu basit olan ve çevresel konumu iyi planlandığında rüzgardan elde edilen elektrik enerjisinin yüksek miktarda meydana gelmesine yarayan bir sistem olarak çevreye en az zararı olan bir sistemdir. Bu biraz da şehrin konumuyla ilgilidir. Rüzgarlı bir bölgede bunu yapmak mümkündür. Üretim kapasitesini arttırmak için de daha fazla rüzgar gülü gerekir.

Sürekli güneş alan bir iklimde bulunan şehirde güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde etmek ve binaları giydirmek daha kolay ve az maliyetli bir iş olacaktır. İlk önce şehrin konumu belirlenmeli, keşif özeti yapılmalı ve doğru bir planlama ile enerji üretimine geçilmelidir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.