Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Mart 2021

Biyoloji Bilimine Katkıda Bulunan Katkı Sağlamış Türk Bilim Adamları Kimlerdir?

Bu yazımızda biyoloji bilimine katkıda bulunan katkı sağlamış türk bilim adamları kimlerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoloji, canlıları ve canlıların çevreyle olan ilişkilerini inceleyen bilim dalıdır. Biyoloji birçok bilimle müşterek olarak bilimsel çalışmaların önünü açmaktadır. Biyoloji, canlıların var olduğu bu güne kadar canlıların özel ve genel hayatını incelemektedir.

Biyoloji ile birlikte bilim ve tekniğin de gelişmesi sağlık alanlarında da gelişmeler yaşanmasına neden olmaktadır. Bilim insanları bilim ve teknik gelişmeleriyle birlikte Biyoloji’yi daha da geliştirmektedir. Dünyanın her yerinde bilim insanları spesifik olarak da Biyoloji ile ilgilenmektedir.

Genel Biyoloji bilgisinin haricinde uzman bilgisine ulaşma, Biyoloji alanında ihtisas yapmakla mümkündür. Türk bilim insanlarından bazıları da Biyoloji’ye katkı vermiştir.

Biyoloji’ye katkı veren Türk bilim insanları şu şekildedir:

*Prof. Dr. Semahat Geldiay

*Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu

*Prof. Dr. Osman Nuri Eralp

*Prof. Dr. Aziz Sancar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. zelal dedi ki:

    Fen ve teknoloji ödevime çok büyük katkı sağladınız. Sizin sayenizde araştırma ödevim olan biyoloji bilimine katkıda bulunan bilim adamları konulu ödevimi yaptım.

Yorum Yaz