Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2018

Bir Ülkenin Kalkınması İçin Neler Gereklidir

Kendi ülkemizin geçmişten günümüze kadar gelişimini göz önünde bulundurursak bir ülkenin gelişip kalkınma sürecinin kolay olmadığını söyleyebiliriz. Bir ülkenin kalkınması için ise bir çok faktör ya da unsur önemlidir.

Geçmişten bu yana tüm dünya düşünürleri tarafından eğitimin ülkenin kalkınması için ne kadar önemli olduğu vurgulanmaktadır. Aynı şekilde bir ülkenin gelişmesi için para yani o ülkenin maddi durumu da önem taşımaktadır. Hangisinin daha önemli olduğu ise büyük bir tartışma konusudur ve güncelliğini hala korumaktadır.

Bir ülkenin gelişme sürecinde şüphesiz ki eğitim en büyük önemi taşımaktadır. Çünkü eğitimli bireylerden meydana gelen bir toplum çağdaş medeniyetler seviyesine daha hızlı bir şekilde ulaşır ve nitelikli eğitim alan vatandaşlardan meydana gelen bir toplum bireyleri sayesinde daha hızlı gelişir. Çünkü o ülkede beyin gücü vardır ve eğitimli kişiler ülkelerinin gelişmesi için hangi yolun ya da hangi çalışmaların daha iyi ve doğru olacağını bilirler ve bu konularda daha sağlıklı ve güzel fikirler ortaya atabilirler.

Kısacası; eğitimin olduğu bir ülkede eğer eğitim ve eğitimin getirdiği bilim doğru kullanılıyorsa para da kendiliğinden gelmektedir. Çünkü ticaret faaliyetleri zeka ve bilim ile birleştiğinde bir ülke için olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Bir Ülkenin Gelişmesinde Para mı Eğitim mi Önemlidir Sorusuna Verdiğimiz Cevap Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Bizlerle Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. alem dedi ki:

    sitenizi çok beğendim. ödevim hemen bitti beğendim türkiye’nin gelişmesi için neler yapılmalı kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

Yorum Yaz