Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Bir Ülkenin Her Türlü İhtiyacını Kendisinin Karşılaması Mümkün Müdür Niçin?

Bu yazımızda bir ülkenin her türlü ihtiyacını kendisinin karşılaması mümkün müdür niçin kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkeler, sahip oldukları coğrafya, nüfus ve ekonomik güç nispetin güçlerini korurlar. Bir ülkenin bulunduğu coğrafya toprakları yeryüzü şekilleri, bitki örtüsü, toprak özellikleri bakımından ne kadar verimliyse ülkenin doğal kaynakları o kadar çoktur.

Bir ülkede genç nüfus ne kadar fazlaysa, o ülkenin sosyal ve ekonomik refah ve istikrarı o kadar güçlüdür. Bir ülkenin üretimi, tüketimi ve verimliliği ne kadar dengeyse o ülke o kadar güçlüdür.

Bir ülkenin her türlü ihtiyacını kendisinin karşılaması mümkün değildir. Çünkü bir ülkenin coğrafya, nüfus ve ekonomik şartları her zaman aynı ölçüde verimli olmayabilir. Bazı ülkeler doğal kaynakların bulunmadığı yerlerde kuruluyken, bazıları denizlerin ortasında bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Derya dedi ki:

    Bür ülkenin her türlü ihtiyacını kendisinin karşılaması mümkün müdür sorusunun cevabı bence hayır olmalı. Cevabı doğru biliyormuşum ve artık bu yazı sayesinde açıklamaları bir şekilde biliyorum :)

Yorum Yaz