Bir Toplumda Her İnsan Kendisine Yapılan Haksızlıkların Cezasını Kendisi Verseydi O Toplumda Hangi Problemler Ortaya Çıkardı?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Bir Toplumda Her İnsan Kendisine Yapılan Haksızlıkların Cezasını Kendisi Verseydi O Toplumda Hangi Problemler Ortaya Çıkardı?

Aşağıda bir toplumda her insan kendisine yapılan haksızlıkların cezasını kendisi verseydi o toplumda hangi problemler ortaya çıkardı kısaca olarak ele alacağız.

Bir toplumda adalet hak ve özgürlüklerin elde edilmesinde oldukça önemlidir. Sosyal adalet dengelerin korunması ve değerlerin oluşması için adalet müesseselerinin kurulması ve korunması gerekir. Dünyanın her yerinde adalet mahkemeler tarafından sağlanır. Mahkemeler de hiçbir baskı altında kalmadan karar verirler.

Bir toplumda kişiler uğradıkları haksızlığa karşı adaleti kendileri sağlamak isteseydi kaos oluşurdu. Cahillik artardı. Suç oranı yükselir. Toplumda güvensizlik ortamı ortaya çıkardı. Birlik ve beraberlik zarar görürdü. Barış ve huzur ortamı da kalmazdı. Toplumda ayrılmalar ve parçalanmalar olurdu. Toplumda ahlaki bozulmalar olurdu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yıldız dedi ki:

    Öyle saçmalık mı olur herkes kendine yapılan yanlışın cezasını keserse kaos yaşanır asıl suç oranları daha da artar. Hukuk adalet boşuna mı var sonuçta

Yorum Yaz