Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Bir Ölünün Defteri Kitap Özeti Kısa

Aşağıda bir ölünün defteri kitap özeti kısa kısaca olarak ele alacağız.

Bir Ölünün Defteri Kitap Özeti

Yağmurlu bir gecede Hüsamettin, evde karısı ve çocukları ile oturmaktadır. Ardından kapı çalar. Hüsamettin’i çağırırlar. Biri Hüsamettin’i alır ve götürür. Evde İsmet ve Fuad’ı bırakan Hüsamettin, kendini bir yere götüren kişiyle kadim dostu Vecdi’nin yanına geldiğini fark eder. Vecdi çok hastadır ve o gece dünyaya gözlerini yumar.

Vecdi, arkasında bir kara defter bırakır. Hüsamettin bu defteri emanet olarak alır ve okumaya başlar. Öğrendikleri karşısında irkilir. Bu Vecdi’nin günlük mahiyetinde yazdığı bir kitaptır. Vecdi’nin özel hayatının bazı notlarını içeren bir defter olarak Hüsamettin’e emanet edilmiştir.

Defterde Vecdi’nin yakın akrabası olan Nigar’dan bahsedilmektedir. Nigar, Vecdi’nin ve Hüsamettin’in ilgi duyduğu bir kızdır. Nigar, Vecdi’yi akrabalığından ötürü kardeş gibi gördüğü için Hüsamettin’e ilgi duymaya başlamıştır. Birlikte çok güzel vakitler geçirmişlerdir.

Vecdi bu duruma çok içerlemiştir. Balkan savaşları çıktığı sırada da daha fazla katlanamayarak gönüllü doktor olup cepheye gitmiştir. Bir kolunu savaşta kaybederek geri dönmüştür. Bütün yaşadıklarını günlük olarak tuttuğu deftere yazmıştır. Bu defteri de Hüsamettin’e ulaştırmak istemiştir.

Hüsamettin bunları öğrendiğinde Vecdi’nin yaptığı fedakarlıkları göz önüne getirmiştir. Vecdi’ye olan vefa borcunu ödemek istemiştir. Onun ne kadar fedakar olduğunu çok iyi anlamıştır.

Bir Ölünün Defteri – Kahramanlar

*Hüsamettin

*İsmet

*Fuad

*Vecdi

Bir Ölünün Defteri Kitap Özeti Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz